24/7 İletişim +905437872917
Günübirlik Mersin Turu

Günübirlik Mersin Turu

Günübirlik Mersin Turu

TUR ADI: Günübirlik Mersin 

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Mersin Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Mersin Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Mersin Turu

Mersin’in tarihi ve turistik değerlerini tanımaya yönelik günübirlik Mersin Turu.

Mersin’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Mersin turumuza katılarak tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Mersin Müzesi: Kent merkezindeki Kültür Merkezinin doğu cephesindedir. Arkeolojik ve etnografik eserler üç ayrı salonda teşhir edilmektedir.

Viranşehir: Mersinin 14 km batısında, deniz kenarında bulunan Soloi antik kenti, M.O 7. Yüzyılda Rodoslu koloniciler tarafından kurulmuş, kente güneş anlamına gelen Soloi adı verilmiştir.

Refah Şehitleri Anıtı: İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere ye sipariş edilen 4 Muhrip, 4 Denizaltı, 12 Çıkarma Gemisi, 4 Uçak Filosunu getirmek üzerede Benjamen Benzilay isimli Şirkete ait REFAH GEMİSİ ile Subay, Astsubay, Er ve öğrenciden oluşan 199 kişilik personel 23.06.1941 günü saat 17.30 da Mersin den Port-Sait e hareket etmiştir. Beş saat süren bir yolculuktan sonra Karpat Burnu yakınında Gemi torpillenmiş ve kısa bir süre sonra da batmıştır. Faciadan sadece 4 deniz, 5 hava subayı, 15 Astsubay, 5 Er, 3 gemi personeli kurtulabilmiştir. 167 kişi şehit olmuştur. Bu Anıt, Ordumuzun en seçme kahraman şehitlerinin anısına faciadan 31 yıl sonra 1972 yılında Atatürk Parkına konulmuştur.

Günübirlik Mersin Turu
Günübirlik Mersin Turu
Günübirlik Mersin Turu
Günübirlik Mersin Turu
Günübirlik Mersin Turu
Günübirlik Mersin Turu

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *