24/7 İletişim +90 546 656 35 88
gunluk-midilli-turu

Günübirlik Midilli Turu

Günübirlik Midilli Turu; Ayvalık hareketli günübirlik Midilli Turu. Midilli Adasını günlük tur ile gezebiliyorsunuz.

Günübirlik Midilli Turu

Günübirlik yada günlük tur terimi, konaklama yapılmaksızın, sabah saatlerinde hareket edilip, akşam saatlerinde dönüş yapılan gezi ve tur organizasyonlarını ifade eder. Günübirlik Midilli Turu programımızda sabah saatlerinde Ayvalık’tan gidiş, akşam saatlerinde Midilli Adası‘ndan dönüş yapıyoruz. Günübirlik Midilli Turu vize isteyen bir tur programıdır. Eğer yeşil pasaport yada Schengen vizeniz yoksa Kapıda Vize uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Günübirlik Midilli Turu

Günübirlik Midilli Turu programımıza Ayvalık ofisimizde buluşarak başlayacağız. Midilli adasına sabah 09.00 feribotu ile geçi yapacağız. ( Midilli Feribot Seferleri )Gümrük ve feribot işlemleri yanı sıra son kontroller için en az 1 saat kala limandaki TURYOL ofisimize gelmeniz gerekiyor.

Doğal cennet Kaz Dağlarından gelen serin sularla beslenen Edremit Körfezini ardımızda bırakarak, keyifli bir yolculuk ile feribotla Midilli Adasına hareket ediyoruz. Ayvalık – Midilli Adası yolculuğumuz yaklaşık 90 dakika sürecektir.

Midilli adasına ulaşımımız sonrası kısa bir gümrük işlemlerinden geçiş yapacağız. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Midilli Adasının kuzeyine Termi şehri üzerinden hareket ederek, günübirlik Midilli turumuza başlangıç yapacağız.

Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından,günübirlik Midilli turumuza devam ediyor, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından günübirlik Midilli turumuzda serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanların dan alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolunda Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz. Yine yapacağımız 90 dakikalık keyifli bir feribot yolculuğu sonrası Ayvalık limanına ulaşıyor ve günübirlik Midilli turumuzu sonlandırıyoruz.

Günübirlik Midilli Turu Ücretlendirmeleri

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;

· Ayvalık- Midilli gidiş- dönüş gemi bileti

· Tur boyunca tüm transferler

· Türkçe rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

· Vize ücreti

· Yurtdışına çıkış harcı

· Öğle yemeği

· Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

NOTLAR;

· 0-6 Yaş çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş çocuklar (aile yanında kalmak kaydıyla) % 50 ücretlidir.

·TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

· Pasaportunda KKTC ‘ ye giriş damgası olanlar Yunanistan ‘ a giriş yapamazlar.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *