24/7 İletişim +90 546 656 35 88

Günübirlik Nevşehir Turu

TUR ADI: Günübirlik Nevşehir Turu

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Nevşehir Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Nevşehir Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Nevşehir Turu

Tur Programı

Nevşehir’in tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Nevşehir turumuza katılarak gezip , görüp , tanıyabilirsiniz.

Tur Noktaları

Kapadokya

Dünyaca ünlü bu turistik bölge olan Kapadokya, 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgardan aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. İlk Hristiyanların yaşadığı en önemli merkezlerinden biri olmuştur.

Ürgüp

Yeraltı şehirlerini ve Ürgüp konaklarını gezebilirsiniz. Ayrıca Peribacalarının keyfini sürebilirsiniz. Yine çanak çömlek yapımını izleyebilir, Peribacalarında Türk gecelerine katılabilirsiniz.

Ihlara Vadisi

Ihlara Vadisi, Hasandağı volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan bir vadidir. Melendiz çayında 14 kilometre uzunluğunda bir vadi oluşmuştur. Vadi boyunca mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Ihlara Vadisi’nde kiliselerdeki süslemeler 6. yüzyılda başlayarak 13. yüzyılın sonuna kadar devam etmiştir.

Rahipler Ve Rahibeler Manastırı

Göreme Açık Hava Müzesi’nin solunda yer alan peribacasının içine oyulmuş, 6-7 kattan oluşan mekanlar ‘Rahibeler Manastırı’ olarak anılır. Manastırın 1. katında yemekhane, mutfak ve birkaç oda; 2. katında freskli ancak yıkılmış bir şapel, 3. katında ise bir tünel vasıtasıyla ulaşılabilen kilisesi bulunmaktadır.

Hacı Bektaş Veli

Üç avludan oluşan Hacı Bektaş Veli Müzesi, Etnografya Müzesi olarak hizmete girmiştir. Müzede geleneksel derviş yaşamına ait her türlü eser sergilenmektedir. Dergahlardaki günlük yaşam biçimine ilişkin örnekler verilmektedir. Girişinde ise Hacı Bektaş Veli’nin sözleri yer almaktadır.

Güvercinlik Vadisi

Göreme’de bulunan Güvercinlik Vadisi 4100 metre uzunluğundadır. Çok sayıda güvercin geldiği için buraya Güvercinlik Vadisi denilmektedir. İçerisinde şelale vardır.

Üzümlü Kilisesi

İçerisindeki üzüm salkımı motifleri sebebiyle Üzümlü Kilise olarak adlandırılan yapı, Ortahisar’dadır. X. yüzyılda yapılmış bir kilise olduğu tahmin edilmektedir.

Nevşehir Kapadokya
Nevşehir Kapadokya
Nevşehir Ürgüp
Nevşehir Ürgüp
Nevşehir Ihlara Vadisi
Nevşehir Ihlara Vadisi
Nevşehir Rahipler Ve Rahibeler Manastırı
Nevşehir Rahipler Ve Rahibeler Manastırı
Nevşehir Hacı Bektaş Veli
Nevşehir Hacı Bektaş Veli
Nevşehir Güvercinlik Vadisi
Nevşehir Güvercinlik Vadisi
Nevşehir Üzümlü Kilisesi
Nevşehir Üzümlü Kilisesi

 

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *