24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Ordu

Günübirlik Ordu Turu

Günübirlik Ordu Turu

TUR ADI: Günübirlik Ordu

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Ordu Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Ordu Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Ordu Turu

Ordu’nun tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Ordu Turu.

Ordu’nun tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Ordu turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Ulu Göl

Göl Köy ilçe merkezine 17 km mesafede bulunan krater gölüdür. 250 m çapında olan gölde yaban ördeği avı yapılmaktadır. Çevresi ormanla kaplıdır.Kamp yapmaya uygundur.Turizme açma çalışmaları devam etmektedir.

Taşbaşı Kültür Merkezi (Eski Cezaevi-Kilise)

Ordu il Merkezi Taşbaşı Mahallesi, kentsel SİT alanı içerisindedir. 1853 yılında yapılmıştır. 10 Nisan 2000 tarihinden itibaren Kültür Merkezi Olarak kullanılmaktadır.

Osman Paşa Şadırvanı

Aslen Ordulu olan Trabzon Valisi Hazinedarzade Osman Paşa tarafından 1842 yılında yaptırılmıştır.1937 yılında yıktırılmış,1997 yılında Ordulu işadamı Fahri ÇELEBİ tarafından Ordu belediyesi öncülüğünde aslına uygun olarak yeniden yaptırılmıştır.Ülkemizde sütunları en yüksek şadırvanıdır.

Boztepe

Ordu şehri Boztepe’nin yamaçlarına serilmiştir. Denizden 450 m. yükseklikte olup, ilimizin tüm güzelliklerini, Karadeniz’in muhteşemliğini Boztepe’den seyretmek doyumsuzdur. İl merkezine 6 km. asfalt yolla ulaşmak mümkündür. Yeme – içme ve dinlenme tesisleri ile ormanlık piknik alanları mevcuttur.

Paşaoğlu Konağı (Etnografya Müzesi )

Ordu müzesi , il merkezinde Selimiye Mahallesinde bulunmaktadır.İlimizdeki tescilli eserler arasında son derece zengin bir taş işçiliğine sahip konak 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmıştır.19. yy. sivil mimarimizin en güzel örneğini teşkil eden konak , zemin ile beraber üç katlıdır. Paşaoğlu Konağı ; Kültür ve Turizm Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından 1982  yılında kamulaştırılmış , 1987 yılında onarımı tamamlanan konak Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi olarak hizmete açılmıştır.

Ordu Ulu Göl
Ordu Ulu Göl
Ordu Taşbaşı Kültür Merkezi
Ordu Taşbaşı Kültür Merkezi
Ordu Osman Paşa Şadırvanı
Ordu Osman Paşa Şadırvanı
Ordu Boztepe
Ordu Boztepe
Ordu Paşaoğlu Konağı
Ordu Paşaoğlu Konağı

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *