24/7 İletişim +905437872917
Trabzon

Günübirlik Trabzon Turu

Günübirlik Trabzon Turu

TUR ADI: Günübirlik Trabzon 

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Trabzon  Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Trabzon Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Trabzon  Turu

Trabzon’un tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Trabzon Turu.

Trabzon’un tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Trabzon turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Sümela Manastırı

Trabzon’un simgelerinden olan Sümela Manastırı, 365-395 yılları arasında Maçka’da yüksek bir tepede sert kayalıklar üzerine inşa edilmiş önemli bir yapıdır. Bugün müze olarak ziyaret edilebilen manastırda zaman zaman ayinler de yapılıyor.

Ayasofya Müzesi

Trabzon’daki önemli kiliselerden biri de Ayasofya Müzesi’dir. 1250-1260 yılları arasında yapılan kilise, yüksek kubbesiyle dikkat çeker ve günümüzde müze olarak ziyaret edilebilmektedir.

Boztepe

Şehre tepeden bakıp lezzetli bir çay içmek isterseniz adresiniz mutlaka Boztepe olmalı. Hele bir de hava bulutlu değilse harika fotoğraflar da çekebilirsiniz. Burada demlik çay satın alıp, manzaranın da tadını çıkartarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Gece manzarasının da güzel olduğunu hatırlatalım.

Uzungöl

Trabzon’un bir başka simge yeri de Uzungöl’dür. Heybetli dağların arasında kalmış bu doğa harikası yer, yılın neredeyse her mevsimi yağış almaktadır. Gölün etrafında konaklama yapabileceğiniz çok sayıda pansiyon bulabilirsiniz. Doğayla başbaşa kalmak isteyenlere duyurulur.

Atatürk Evi Ve Müzesi

Atatürk köşkü, Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılmış harika bir mimariye ve bahçeye sahip bir köşktür. Binanın bir başka özelliği de Atatürk’ün bu evde kaldığı bir gece, bütün mal varlığını Türk halkına armana etme kararını almış olmasıdır. Köşkün çok güzel bir bahçesi var.

Trabzon Sümela Manastırı
Trabzon Sümela Manastırı
Trabzon Ayasofya Müzesi
Trabzon Ayasofya Müzesi
Trabzon Boztepe
Trabzon Boztepe
Trabzon Uzungöl
Trabzon Uzungöl
Trabzon Atatürk Evi Ve Müzesi
Trabzon Atatürk Evi Ve Müzesi

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *