24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Van

Günübirlik Van Turu

Günübirlik Van Turu

TUR ADI: Günübirlik Van

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Van  Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Van Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Van Turu

Van’ın tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Van Turu.

Van’ın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Van turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz

Tur N0ktaları :

Akdamar Kilisesi

Akdamar adasında yer alan bu kilise, Kral I. Gagik’in isteği üzerine 915-921 yılları arasında yaptırılmıştır. Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında yer alan kilisenin dış cephesindeki bitki ve hayvan motifleri dikkat çekicidir. Bugün müze olarak ziyaret edilebilir. Manzarası da görülmeye değerdir.

Şeytan Köprüsü

Şeytan Köprüsü, Mahi Çayı üzerinde inşa edilmiştir. Yapım tarihi tam olarak bilinmese de İlhanlı hükümdarları tarafından XIII. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Dar bir geçitte ve kayalarda kaplı bir alana yapılmıştır. Güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Van Gölü

Van Deniz olarak adlandırılan Van Gölü, Nemrut Dağı’nın patlaması sonucu oluştuğu varsayılan bir göldür. Tatvan ilçe sınırlarında olup, yüzölçümü 3.713 km2’dir. Suyu tuzlu ve sodalıdır. Gölde; Akdamar, Çarpanak, Kuş ve Adır adaları vardır. Buradaki adalar turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Van Kalesi

Urartu Krallığı tarafından MÖ 840 – MÖ 825 tarihleri arasında yaptırılmıştır. Van gölü kıyısında olup sert bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Yapı 1800 m uzunluğunda, 120 m genişliğinde ve 80 m yüksekliğindedir. Ortaçağa özgü harika bir eserdir.

Muradiye Şelalesi

Sadece Vanlıların değil yakın çevre illerden insanların da yazın piknik yapmak ve serinlemek için tercih ettiği yerlerin başında gelir Muradiye Şelalesi. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken şelalenin etrafında alabalık tesisleri bulunmaktadır.

Van Akdamar Kilisesi
Van Akdamar Kilisesi
Van Şeytan Köprüsü
Van Şeytan Köprüsü
Van Gölü
Van Gölü
Van Kalesi
Van Kalesi
Van Muradiye Şelalesi
Van Muradiye Şelalesi

One Reply to “Günübirlik Van Turu”

Leyla
7 Kasım 2016
Merhaba ben 08.11.2016 tarihinde van turuna katilmak istiyorum. internet sayfanizdan telefon numarasi bulamadim. Geri donus yapabilirseniz cok sevinirim. iyi gunler.
Yanıtla

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *