24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Yalova

Günübirlik Yalova Turu

Günübirlik Yalova Turu

TUR ADI: Günübirlik Yalova

TUR TARİHİ: Her gün

TUR SÜRESİ: Günübirlik

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ SAATİ:  09.00

HAREKET NOKTASI: Yalova Meydanı

KATILIM ŞARTI: En az bir gün öncesinden Günübirlik Yalova Turu için kesin rezervasyon yaptırmış olmak gerekmektedir.

Günübirlik Yalova Turu

Yalova’nın  tarihi ve turistik değerlerini tanıtmaya yönelik günübirlik Yalova Turu.

Yalova’nın tarihi ve turistik değerlerini günübirlik Yalova turumuza katılarak gezip , görüp tanıyabilirsiniz.

Tur N0ktaları :

Yürüyen Köşk

Yürüyen Köşk’ün hikayesini çoğumuz duymuşuzdur. Yalova’da bulunan köşkün hikayesini bir kez daha hatırlayalım.Köşk Atatürk’ün isteği üzerine yapılmıştır. Bir gün köşkün durumunu kontrol etmek için gelen Atatürk, bir bahçıvanın köşkün yanındaki ağaçları budarken görür. Hemen yanına gider ve neden ağaç dallarını budadığını sorar. Bahçıvan ise dalların köşk duvarlarına dayandığı için kestiğini söyler.

Atatürk bunun üzerine ağaç dallarının kesilmesini değil, köşkün kaydırılmasını söyler. Sonrasında ise durum İstanbul  Belediyesi’ne intikal eder. Ali Galip Alnır adındaki mühendis teknik elemanlarıyla birlikte köşkte çalışmalara başlar. Köşkün çevresi titizlikle kazılır ve temele inilir. Ardından temele tren rayları yerleştirilir. Bu çalışmanın ardından köşk, 4.80 metre kaydırılır.Yürüyen Köşk, günümüzde Yalova’nın en çok ziyaret edilen mekanlarından biri. Köşke yakın birçok otel bulunuyor. Yürüyen Köşk’ün civarında çok otel bulunmasının önemli bir sebebi köşkün Merkez ilçede yer alması. Yalova gezinizde hangi otelde kalırsanız kalın Yürüyen Köşk’e kolaylıkla ulaşma fırsatınız var ve bu sebepten dolayı rotanıza mutlaka dahil etmeniz gereken bir yer.

Çiflikköy Kara Kilise

İstanbul’a olan yakınlığı sebebiyle kısa ve uzun tatiller için tercih edilen Yalova, sahip olduğu tarihi değerlerle de dikkatleri üzerine çekmekte…

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bulunan Kara Kilise’nin hem tarihi geçmişinden ve mimari özelliklerinden bahsedeceğiz.Kara Kilise’nin Bizans döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Kilisenin bulunduğu bölgede Roma döneminde bir mabed olduğu bilinmekte. Kara Kilise’nin yapımında moloz taş ve tuğla kullanıldığı görülmektedir.Kilise, il merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Sahil Mahallesi’nde yer alıyor. Ulaşım açısından kolay bir noktada yer alıyor.Çiftlikköy Kara Kilisesi il merkezine yakın olduğu için çevresinde birçok konaklama tesisi bulunmakta.

Sudüşen Şelalesi

Yalova  ilinin Termal ilçesindeki Sudüşen Şelalesi, sizi doğa yolculuğun tam ortasına davet ediyor. Huzur bulacağınız, bolca dinleneceğiniz, fotoğraf çekeceğiniz Sudüşen Şelalesi Yalova, Üveyzpınar Köyü’nden 6 kilometre sonra karşınıza çıkacak.İster günübirlik gidebilir isterseniz Sudüşen Şelalesi yakınındaki otellerde veya pansiyonlarda konaklayarak gezinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yalova Yürüyen Köşk
Yalova Yürüyen Köşk
Yalova Çiflikköy Kara Kilise
Yalova Çiflikköy Kara Kilise
Yalova Sudüşen Şelalesi
Yalova Sudüşen Şelalesi

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *