24/7 İletişim +905437872917
Hızlı Giriş: Doge's Palace ve San Marko Bazilikası Turu

Hızlı Giriş: Doge’s Palace ve San Marko Bazilikası Turu

Genel Bakış

Bu 3.5 saatlik San Marko Bazilikası ve Doge’s Palace turu ile ortaçağ Venedik’ini keşfedin. Binaların muhteşem iç yapılarına hayran kalacak ve St. Mark’s Meydanı’nın atmosferine mest olacaksınız. Öncelikli giriş hakkı ile uzun kuyruklarda beklemeyin.
Venedik’in en popüler ve muhteşem binalarından ikisine uzun kuyruklarda beklemeden giriş yapın! Turunuza, yüzyıllar boyunca Venedik siyasi iktidarının merkezi olmuş Doge’s Palace’dan başlayın. Burada Dük ve konseyinin, 1,000 yıllık cumhuriyetin kaderini tayin eden kararları nasıl aldıklarının tarihçesini dinleyeceksiniz.

Kendinizi Orta Çağların Avrupa’sına bırakın ve sarayın sanat şaheserleriyle bezenmiş duvarlarını seyredin. Ahlar Köprüsü’nden geçmiş mahkumların acılarını yeniden yaşayın ve daha önce Giacamo Casanova’nın kaldığı hapishane hücresini görün.

Rehberinizle birlikte Doge’s Palace’ı keşfettikten sonra, San Marko Bazilikası’ nın içerisinde bir tura katılacaksınız . Katedral, Bizans sanatının dünyadaki en iyi bazı örneklerini sergiler ve kendi türünün İtalya’daki tek örneğidir.

Zarif altın mozaikleri ve mermer zemin kakmalarını görün. Bazilika’nın tarihini öğrenin ve Katedral’in sanatının ardındaki, İncil’e dair sembolizmi keşfedin. Binlerce değerli taş ve mücevher ile süslenmiş Pala d’Oro’ya ve yüksek Basilica sunağına hayran kalacaksınız

Dahil Olanlar

  • Doge’s Palace ve San Marko Bazilikası’na giriş ücretleri

Buluşma noktası

Buluşma yeri, St. Mark’s Meydanı’ndaki Saat Kulesi altındaki Yex Change ofisidir.

Aklınızda Bulunsun

• Kış sezonunda (1 Kasım-31 Mart arası) her gün İngilizce tur mevcuttur
• Kasım ve Mart ayı boyunca yapılacak turlar çift-dilli olabilir
• Kış sezonunda Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri Fransızca turlar mevcuttur
• Kış sezonunda Pazartesi ve Cuma günleri Almanca turlar mevcuttur
• Kış sezonunda Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri ispanyolca turlar mevcuttur

Aktivite Özellikleri

  • St. Mark’s Meydanı’nın atmosferini içinize çekin
  • Giacomo Casanova’nın hapishane hücresinin de içinde bulunduğu Doge’s Palace’ı keşfedin
  • San Marko Bazilikası’nın iç yapısına hayran kalın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *