24/7 İletişim +905437872917
Hızlı Giriş: Kolezyum ve Antik Roma Yürüyüş Turu

Hızlı Giriş: Kolezyum ve Antik Roma Yürüyüş Turu

Genel Bakış:

Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi yürüyüş turunda Antik Roma’yı keşfedin ve uzman bir rehber eşliğinde popüler cazibe merkezlerine hızlı giriş yapın. Roma İmparatorluğu hakkında bilgi edinin, Jül Sezar’ın mezarını görün ve Via Sacra üzerinde durun.

Açıklama:

Roma’nın en popüler antik cazibe merkezlerinin dışarısındaki uzun kuyrukları geçin ve hızlı girişle Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi’ne ulaşın.

Seçiminizi, size uygun zamana ve kişisel tercihlerinize göre yapın.

Tur, size Roma’nın tarihini ve bazı en kötü şöhretli Roma imparatorlarını tanıtacak olan profesyonel rehberler tarafından yönetilecektir.

Arkeolojik alanlara öncelikli giriş ayrıcalığıyla beraber, rehberi daha iyi dinlemenize yardımcı olması için size kulaklıklar verilecektir. Kolezyum’da dünyanın en ünlü yapıtlarından biri olan görkemli amfitiyatroyu ziyaret edeceksiniz; burası Roma İmparatorluğu tarafından yapılmış en büyük amfitiyatrodur. Bu alanda yapılmış gladyatör dövüşlerini ve kalabalıkların manzarasını hayal edin.

Aynı zamanda, Roma’nın kurulduğu ve imparatorların ve kralların en önemli evlerinin bulunduğu yerleşim noktası olan Palatine Tepesi’ne de gideceksiniz. Roma Forumu’ndan ve Circus Maximus’tan yalnızca adım mesafede olan bu bölge; Roma’daki 7 tepeden en merkezi olanıdır.

Sonsuz Roma’nın tarihine ve efsanelerine kulak verin ve Via Sacra’da durup, Roma vatandaşlarının günlük yaşantılarının nasıl olduğunu öğrenin. Aynı zamanda, imparator Jül Sezar’ın mezarını ziyaret edecek ve tüm Roma hükümetinin ve sosyal yaşamın merkezi olan Roma Forumu harebelerini keşfedeceksiniz.

Dahil Olanlar:

• Palatine Tepesi, Roma Forumu ve Kolezyum’a hızlı giriş biletleri
• Rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için kulaklıklar
• Araçla alınma (bu seçeneğin seçilmesi durumunda)

Dahil Olmayanlar:

•Araçla alınma (öğleden sonra alınma seçilmediyse)

Aklınızda Bulunsun:

• Kasım ayından Nisan ayına kadar, Palatine Tepesi ziyareti, Capitol Tepesi ile değiştirilecektir.
• Sabah rehberli tur seçeneği yalnızca Kolezyumu kapsamaktadır. Bu seçenek aynı zamanda, tek başınıza ziyaret etmeniz için Palatine Tepesi ve Roma Forumu biletlerini içerir.
• Lütfen rahat ayakkabılar giyiniz.

Aktivite Özellikleri:

Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi’ni uzun kuyruklarda beklemeden görün

Antik Roma’nın ve onun en ünlü imparatorlarının tarihini öğrenin

Roma vatandaşlarının ayak izlerini takip edin ve Via Sacra’yı görün

Jül Sezar’ın mezarını ziyaret edin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *