24/7 İletişim +905437872917
Hızlı Giriş: Kolezyum ve Roma Yürüyüş Turu

Hızlı Giriş: Kolezyum ve Roma Yürüyüş Turu

Genel Bakış

Rehber eşliğinde fantastik bir Antik Roma turunun tadını çıkarın ve Kolezyum ile Roma pazar alanlarına hızlı giriş ayrıcalığını yaşayın. Yaklaşık 3000 yıllık büyüleyici bir tarihi adım adım dünyaca ünlü anıtları ve meydanları gezerken deneyimleyin. Roma’nın muhteşem 3000 yıllık tarihini bu 3 saatlik tur ile keşfedin. Antik Romalıların yaşlı anıtlarından, daha yakın tarihteki etkileyici Rönesans döneminden kalma eserlerine kadar her şeyi görün.

Ölümsüz Flavian Amfitiyatrosu Kolezyum’da zaman yolculuğunuza başlayacak ve halkı eğlendirmek amacıyla düzenlenen gladyatör savaşlarının yapıldığı bu muhteşem anıta hayran kalacaksınız.

Roma pazar alanlarını, iş merkezlerini, dini ve politik hayatlarını görüp, batıda Portekiz ve İspanya’nın Atlantik Sahili’nden, doğuda Irak, kuzeyde İskoçya ve güneyde Sahara Çölü’ne kadar uzanan hakimiyeti hakkında bilgi edinin. Harika mimarisiyle birer sanat eseri olan Titus’un Kemeri, Romulus Tapınağı, Antoninus Pius ve Faustina Tapınakları, Vesta Tapınağı, Kutsal Julius Caesar’ın Tapınağı, Septimius Severus’un Kemeri’ni ziyaret edin.

Daha sonra Roma’nın üzerine kurulduğu 7 tepeden en meşhuru olan Capitoline Tepesi’ne yol alın. Roma dünyasının en önemli bölgelerinden biri Jupiter Optimus Maximus Tapınağı’dır. Pantheon’un içine girerek Kadim Roma’nın tüm Tanrılarına ithaf edilmiş tapınağını keşfedin.

Gezinizi, Roma’nın Domitian’ın Roma Stadyumu kalıntılarının üzerine inşa edilmiş en ünlü meydanlarından biri olan neo-klasik Piazza Navona’da tamamlayın.

Dahil Olanlar

  • Kulaklıklar
  • Kolezyum ve Roma pazar alanlarına hızlı giriş biletleri

Dahil Olmayanlar

  • Kolezyum ve Roma pazarlarına giriş ücreti kişi başı 16 EUR tutar. 18 yaş altındaki ve Roma Pass sahipleri için giriş ücreti sadece 4 EUR tutar.
  • Ulaşım

Buluşma noktası

Colosseo Metro İstasyonu’nun dışı, yeşil gazete büfesinin arkası. İngilizce, Almanca ve İspanyolca sabah turları saat 10.30’da, Piazza Navona’nın merkezinden, Fontana dei Quattro Fiumi adlı çeşme ile Saint Agnes Kilisesi’nin arasından hareket eder.

• Kolezyum ve Roma Forumu’na giriş ücretleri tura dahil değildir (lütfen kişi başı 16 EUR ücretini doğrudan rehberinize ödeyin)
• İngilizce ve İspanyolca turlar Pazartesi ve Cumartesi günleri 14:00’ten itibaren, Pazar günleri ise 10:00’dan itibaren yapılmaktadır.
• İzlenen rota sebebiyle bu tur, tekerlekli sandalye için uygun değildir
• Lütfen, emniyet açısından büyük çantalar, sırt çantaları, el arabası vb. eşyalar ile Kolezyum veya Roma Forumu içerisine giremeyeceğinizi unutmayın.

Aktivite Özellikleri

  • Kolezyum, Pantheon ve Roma Pazarı’nı gezin
  • Capitoline Tepesi’ne tırmanın
  • Trevi Pınar’na dilek parası atın
  • Piazza Navona’nın neo-klasik mimarisinin güzelliğine hayran kalın
  • Septimius Severus Kemeri’ni görün ve Vesta Tapınağı’nı ziyaret edin.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *