24/7 İletişim +905437872917
İnkaya Mağarası

İnkaya Mağarası Tanıtımı

İzmir’in gezilecek yerlerinden biri olan İnkaya Mağarası, il merkezinde bulunmaktadır.

İnkaya Mağarası Tanıtımı

Ulaşımı biraz zor olsa da mağarayı ilk gördüğünüzde buna değdiğini ve keyifli bir yolculuğun sizi beklediğini hissedeceksiniz. İzmir’de denizin, kumun ve güneşin tadını bol bol çıkarırken diğer taraftan tarihi ve doğal güzellikleri görebilme imkanı yakalamak tatilinize farklı anlamlar yükleyecek.

İnkaya Mağarası, 222 metre uzunluğundadır ve içerisinden çıkarılan çanak-çömlekler bu mağarada bir yerleşme olduğunun göstermektedir. İlk girdiğiniz sırada dik bir inişten inecek ve sonrasında geniş bir salonda bulacaksınız kendinizi.

İzmir tatilinizde gezi listenize ekleyeceğiniz İnkaya Mağarası’ndan sonra; Belevi Mozolesi’ni, Selçuk Kalesi’ni, Pollio Su Kemeri’ni, Ödemiş Müzesi’ni, İzmir Tarihi Asansör’ü ve diğer tüm tarihi-doğal güzellikleri gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *