24/7 İletişim +905437872917
İskeçe Turu

İskeçe Turu

İskeçe Turu, Karnaval havasında geçen İskeçe Festivali 2017 özel tur programlarımız ile Yunanistan ve Balkanlarda unutulmaz bir ana tanıklık edeceksiniz. İskeçe Turu

İskeçe Turu

Kuşkusuz Karnaval denildiğinde hepimiz aklına Rio Karnavalı gelir. Günlerce süren dans ve eğlence, birbirinden şık ve rengarenk kostümleri içerisinde dansçılar, gösteriler, şovlar ve doyasıya eğlence. Rio Karnavalı ülkemize hem uzak hemde katılımın çok maliyetli olduğu bir festival. Peki dünyada alternatifleri yok mu? Daha yakın bir noktada daha ekonomik bir seyahat ile Karnaval etkinliklerine katılamaz mısınız?

İşte tüm bu sorularınızın cevabı İskeçe‘de gizli. Avrupa ve Balkanların Rio Karnavalı olarak anılmaya başlayan İskeçe Karnavalı o heyecana tanıklık edeceğiniz en iyi alternatif. Üstelik ülkemize hem çok yakın hem de bir kaç sıfır eksiğiyle daha ekonomik. İskeçe Festivali hayalinizi plan haline getirmek istiyorsanız bunun için en iyi tercih paket turlar olacaktır. Ekonominize zarar vermeden, ulaşım ve konaklama derdinden uzak kalarak eğlencenin tanını çıkarabilirsiniz.

İskeçe Karnaval Programı

Program:
Saturday, 25.02.2017
Town square of Xanthi
13.00 Concert of Giorgos Tsalikis
19.30 PM Evening parade of carnival
Thracian Folk festivals – Carnival in Xanthi until 2015.
The progressive Union of Xanthi – Latin dance School Salsa
22.00 hours. Youtube party: Neprihotlivye Party with masks
Organizers: Cultural center of the Municipality of Xanthi – Alliances for culture.
Parallel performance
Ethnographic and historical Museum of Xanthi
10.00 School of visual arts and the mask II
11.00. – 14.00. Historical markets in the Mediterranean – Project “Marakanda”.
17.00 h. “Sweet carnival holiday Balntafan” from the school of cooking and confectionery FAX “Something else”
18.30. to 22.00 hours.
Liceat on hyrkania in Xanthi opens Historical Museum And Greek costumes
20.00. A dedication to the myth of Orpheus I V
22.00 hours. Masque Latin Party – Latin dance School Salsa-FAX
————————–————————–—–
The culmination: Sunday, 26.02.2017
The entrance to the city (Kavala)
13.30 “Grand carnival parade”.
16.00. – 22.00 hours. Carnevale party on the FAX
18.30. to 22.00 hours.
Liceat on hyrkania in Xanthi opens Historical Museum And Greek costumes
Ethnographic and historical Museum of Xanthi
“40 years of contribution to the modern history of Xanthi”

İskeçe Turu

Kalkış Yeri : İstanbul
Kalkış Tarihi : 24.02.2017 – 2 Gece 3 Gün
Gidiş Dönüş : Otobüs ile gidiş dönüş
Gezilecek Yerler : Selanik – Kavala – İskeçe

01.GÜN/ : 24 ŞUBAT 2017 CUMA Gecesi İSKEÇE KARNAVALI Turu için İSTANBUL’DAN HAREKET

20:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 20:30 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü 21:00 : İncirli Ömür Plaza önü

02.GÜN/ :25 ŞUBAT 2017 CUMARTESİ İPSALA SINIR KAPISI – SELANİK -KORDON BOYU -ATATÜRK EVİ -AYA DİMİTROS KİLİSESİ -OSMANLI HAMAMI- BEYAZ KULE -DÖNER KULE -FUAR ALANI

Belirtilen yerlerden hareketle yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Tekirdağ – Keşan üzeri İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan tarafına geçip Selanik’edoğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası İzmir’in ikizi olarak adlandırılan Selanik‘e varıyoruz.

İlk olarak Selanik Panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda, Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu ulu önder Atatürk`ün doğduğu ve yaşadığı ev, Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik`in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp şehri daha iyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Verilen Serbest Zaman sonrası Selanik’deki bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Selanik 5* Hotel Grand Palace otelimizde .

Akşam isteyenlerle ekstra olarak sunulan Taverna / Akşam yemeği programına katılabilirler.

02.GÜN/ :26 ŞUBAT 2017 PAZAR İSKEÇE KARNAVALI – İSKEÇE KARNAVALI -BÜYÜK YÜRÜYÜŞ -FESTİVAL GÖSTERİLERİ -DANS -EĞLENCE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe için “Bin bir rengin şehri”diyor burada yaşayanlar. Çünkü yüzyıllar boyu yaşanan savaşların, yıkımların, yağmaların izlerini görebiliyorsunuz şehrin sokaklarında, evlerinde. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. Bu nedenle elinizden fotoğraf makinenizi düşürmemeniz gerekiyor. Eğlence kültürü günlük yaşamda önemli yer tutuyor. Çok sayıda bar, restoran, taverna var.

İskeçe Şehri’ne ulaşıp İskeçe Karnavalı etkinliği için ayrılmış alana otobüsümüzü park edip İskeçe Belediyesinin servisleri ile Şehir Merkezine gidip, tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenecek İskeçe Karnavalı geçit törenlerini izliyoruz. İskeçe Karnavalı festival etkinliklerinde çılgın eğlence ve müzik dolu yürüyenleri izliyoruz. Dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler-amcalar, aile boyu karnavala katılan ve kostüm giyen dansçılar, apartmanlarını, dükkanlarını rengarenk balonlarla ve bayraklarla süsleyen İskeçeliler…Yol boyunca etrafta toplanan kişilerleşakalaşıp ve dans ediyoruz. İskeçe meydanına geldiğimiz zaman orda toplanan grup ile dans ediyoruz, ve yürüyüşümüzü bitirdikten sonra toplanılan meydanda hazırlanmış olan yerel yemek ve içkilerden istediğimiz kadar yiyoruz ve eğlenceye katılıyoruz. Karnavalın bitimini de dere kenarında oluşturulan büyük İSKEÇE KARNAVAL kuklasının yakılması ile bitiriyoruz. Akşam üzeride eğlenceden doymuş şekilde Törenler sonrası Selanik’te bulunan otelimize hareket ediyoruz.

03.GÜN/ :27 ŞUBAT 2017 PAZARTESİ KAVALA -İMARETHANE -SU KEMERLERİ -MEHMET ALİ PAŞA KONAĞI -KORDON -GÜMÜLCİNE – İSKEÇE KARNAVALI GEZİSİ DÖNÜŞÜ -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala panoramik şehir turunda; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi ( pamoramik olarak), Belediye Binası, Kavala Çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Kavala‘da öğlen serbest yemek molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilen serbest zaman sonrası Gümülcine‘ye hareket ediyoruz. Gümülcine‘de verceğimiz serbest zaman sonrası İpsala Sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshopunda alışveriş imkanı. İpsala, Keşan, Tekirdağ üzerinden İskeçe Karnavalı gezimizi sonlandırıyor ve İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

İskeçe Turu Genel Bilgiler

İskeçe Turu Ücret Detayları

TUR ÜCRETİ: 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Programda belirtilen Çevre Gezileri
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • Türkçe ve Yunanca Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • İskeçe’de 1 Gece (Oda + Kahvaltı) konaklama
 • A Grubu Seyahat Acentası Güvencesi
 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yunanistan vizesi
 • Yurtdışı çıkış Pulu (15 TL) Lütfen Tur öncesi bankaya yatırınız
 • İlk gün sabah kahvaltısı, Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Müze Girişleri ve kişisel harcamalar
 • Her Turlu Kişisel Harcamalar, Bahşişler Ve Otel Ekstraları

İskeçe Turu Vize Bilgileri

T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan firmamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye‘den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Vize için gerekli evraklar:

1. Ana Belgeler:

 1. Başvuru sahibi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu.
 2. Resmi Seyahat Belgesi (pasaport), vize geçerlilik süresinden en az üç (3) ay daha uzun bir süre için geçerli; en az iki boş sayfası bulunmalı ve önceki 10 yıl içinde verilmiş olmalıdır.
 3. Önceki pasaportlar (mevcut olmaları halinde)
 4. Güncel olarak kullanılan pasaportun işlenmiş sayfalarının fotokopisi.
 5. Eski pasaportun (mevcut olduğu halde son 3 seneye ait Schengen vizelerin fotokopisi ),
 6. Nufüs Cüzdanı Fotokopisi
 7. İki adet yeni çekilmiş arka fonu beyaz renk biyometrik fotoğraf.
 8. 30.000 Euro tutarında, Schengen bölgesindeki tüm seyahat süresi boyunca geçerli olan, birden fazla girişli vize durumunda asgari olarak ilk giriş süresi için geçerli olan bir Seyahat Sağlık Sigortası.
İskeçe Turu
İskeçe Turu

KAYNAK: http://www.avrupabalkanturlari.com/iskece-turu.html

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *