24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Ağva – Şile

İstanbul Ağva – Şile

İstanbul Ağva – Şile Nerede ?

Ağva ve Şile geniş bir alan ve gidilebilecek yerler yapılacak şeye göre değişiyor. Bu yazımda sizler için hepsini düzenli bir şekilde toplamaya çalıştık. Kısa bir genelleme yaparsak Ağva ve Şile İstanbul’la iç içe olmasına rağmen doğallığını kaybetmemiş ve özellikle yaz dönemlerinde gözdesi. Sevgilinizle, eşinizle yada arkadaşlarınızla gönlünüze göre iyi bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Ağva sizler için biçilmiş kaftan. Ağva da bir çok mekan, bir çok otel mevcut, aralarında gittiğimiz ve görmek istediğimiz yerlerden seçmeler yaptık.. Vakit kaybetmeden turumuza başlayalım.

İstanbul Ağva-Şile Kahvaltı Yerleri Ve Gidilebilecek Mekanlar ?

Wine Port Lodge

Farklı kavramını lüks ile birleştiren Wineport Lodge Ağva, Türkiye’nin her yöresinden getirdiği doğal taşlar ile inşaa ettiği özgün mimarisinde konuklarına alışılmışın dışında bir ortam sunuyor.

Adres: Şile Caddesi No:44 34990 Ağva / Şile – İstanbul

Shelale Otel

Ağva Göksu Deresi kenarında tabiatla içiçe 8 adet tek katlı ahşap bungalow ile 5 adet otel odasından ibaret toplam 13 oda ve 27 yataktan oluşan, restaurantı ve şelalesi mevcut şirin bir konuk ağırlama ve dinlenme tesisidir.

Adres: Göksu deresi Mevki Ağva – İstanbul

Club Grand Becassier

Göksu deresinin kenarında kurulu 2 jakuzili, 2 balkonlu ,12 double, 20 triple odadan oluşan bir tesis.

Adres: Yakuplu Cad. No:198 Ağva / İstanbul

İstanbul Ağva-Şile’ye Nasıl Gidilir ?

1. Eğer kendi aracınızı kullanacaksınız; Ümraniye- şile yolunu takip ederek Üç farklı alternatif yoldan Ağva’ya ulaşmanız mümkün; – İlk olarak Ümraniye şile yolundan ilerlediğinizde şileden sonra sahil yolunu kullanabilir. – Yada Şile yolundan şileye gelmeden önce sağ yönlü devam ettiğiniz yolsa ovacık güzergahını takip ederek. – Üçüncü bir yol ise Şileden sonraki dağ yolunu tercih ederek farklı bir yolculuk sürmeniz mümkün dağ yolu için teke güzergahını izlemeniz gerekli.

2. Otobüs ile ulaşım için Haremden kalkan Şile-Ağva otobüsleri ile çok rahat ulaşım sağlanabiliyor. Otobüs seferleri yarım saat ile bir arasında değişen kısa süre ile sefer yapmakta. Harem otobüs kalkış seferleri saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz adres şöyle:

Otobüs Terminal Numaraları :

Merkez Şile: (0216) 712 20 70 / 712 20 71 (Cumhuriyet Oto Parkı Şile)

Üsküdar: (0216) 334 11 24 – 391 13 47

Ümraniye: (0216) 328 36 34

Kumbaba Bilet Gişesi: (0216) 712 21 56

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *