24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Anadoluhisarı & Rumelihisarı – Göksu ve Küçüksu Deresi

İstanbul Anadoluhisarı & Rumelihisarı – Göksu ve Küçüksu Deresi

İstanbul Anadoluhisarı & Rumelihisarı – Göksu ve Küçüksu Deresi Nerede ?

En başta söylemek isterim ki sırf Hit kazanmak için RumeliHisarını başka sayfada AnadoluHisarını başka sayfada sonrada dönüp Aaa bakın burada Göksu’da var deyip sizi o sayfadan bu sayfaya götürmeyeceğim. Zaten bu yerler çevre koşuluyla küçük olmakta ve Alan itabiriyle bir birlerine çok yakın yerlerdir. Bu yüzden hepsini tek konu altında toplamayı daha uygun gördüm, böylece buraya gittiğinizde tüm gününüzü buraları gezerek geçirebilir ve bana bol bol dua edebilirsiniz.

En güzel Tarihi yapılarımızdan biri olan Anadoluhisarı, Rumelihisarı ile karşı karşıyadır. Anadoluhisarı civarındaki kafelerde oturabilir, yemek yiyebilir veya Göksu Deresi’nin yakınlarında gezinti yapabilirsiniz. Giriş ücreti 3Tl. olan Rumeli Hisarına da mutlaka uğrayınız. Hisardan sonra, Fatih Köprüsünün Asya kulesinin bulunduğu Kanlıca semtinde meşhur sahil kahvelerinde oturabilir ve afiyetle yoğurdunuzu yiyebilirsiniz.

Kahvaltı Yerleri Fiyatları Nelerdir ?

GÖKSU CAFE

İstanbul içinde kalmak ama biraz da şehir gürültüsünden ve monotonluğundan uzaklaşmak istiyorsanız tam size göre bir mekan. Fiyatlar değişkenlik gösterdiği için müşteri temsilcisiyle görüşünüz.

Adres : Riyaziyeci Çıkmazı No. 5

KIYI EMNİYETİ KÜÇÜKSU TESİSLERİ

Halka açık Boğaz manzaralı tesislerde hergün saat 09 – 12 arası tabak kahvaltı, pazar günleri ise açık büfe brunch servisi yapılmaktadır. Kahvaltı Tabağı: 10Tl. ila 25Tl. arası değişmektedir.

Adres : Küçüksu Caddesi No. 8

SABANCI ÖĞRETMENEVİ

Boğaz manzaralı kamuya açık tesiste 09 – 13 saatleri arasında haftaiçi kahvaltı tabağı, hafta sonları ise açık büfe brunch servisi vardır. Kahvaltı Tabağı: 10Tl. ila 20Tl. arası değişmektedir.

Adres : Küçüksu Caddesi No. 10

İstanbul Anadoluhisarı & Rumelihisarı – Göksu ve Küçüksu Deresi’ne Nasıl Gidilir ? 

Beykoz ilçesinin bir semti olan Anadoluhisarı’na İstanbul’un her yerinden ulaşım mümkündür.

Anadolu yakasından; Üsküdar meydanından kalkan dolmuş ve otobüslerle,

Avrupa yakasından; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü veya deniz yolunu kullanarak şehir hatları vapurları ile Anadoluhisarı’na ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *