24/7 İletişim +90 546 656 35 88
İstanbul Ayasofya Müzesi

İstanbul Ayasofya Müzesi

İstanbul Ayasofya Müzesi Nerede ?

Türkiye’de en çok ziyaret edilen turistlik yerler arasında yer alan Ayasofya Müzesi; sanat ve mimaride dünyanın en muhteşem anıtlarından biridir. Ayasofya Müzesi dünyanın sekizinci harikasıdır. Müze altıncı yüzyıldı Philton tarafından da dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilmiştir. 916 yıl kilise olan yapı, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilmiştir ve 482 yıl cami olarak kullanılmıştır. 1935 yılında Atatürk’ün emriyle müze olarak kapılarını ziyarete açmıştır.

Ayasofya Müzesi Ziyaret Saatleri ;

YAZ SEZONU

15 NİSAN – 1 KASIM ARASI 09:00 – 19:00

Gişe kapanış saati : 18:00

KIŞ SEZONU

1 KASIM – 15 NİSAN 09:00 – 17:00

Gişe kapanış saati : 16:00

Ayasofya Müzesi Giriş Ücreti : 25 TL

Ayasofya müzesi pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açıktır. Müze kart, müze girişlerinde temin edilebilmektedir. 18 yaş altındaki Türkiye Cumhuriyeti çocuklar ve gençler için ücretsizdir

İstanbul Ayasofya Müzesi’ne Nasıl Gidilir ? 

Açık Adres: Ayasofya meydanı Sultanahmet-Fatih/ İSTANBUL

– Tramvay

Ayasofya Müzesine bağlı Bağcılar Kabataş Tramvay hattı ile Gülhane ve Sultanahmet duraklarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

_ Tren

Halkalı-Sirkeci Banliyö Tren hattı ile Sirkeci’ye; buradan da tramvay hattıyla Ayasofya Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

– Vapur

Anadolu yakasından gelecekseniz Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü vapurlarını kullanarak tramvay hattına ulaşabilirsiniz.

– Otobüs

İstanbul’un her yerinden Belediye ve Halk Otobüsleri ile Eminönü’e; buradan da tramvay ile Ayasofya Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Not: Ayasofya müzesinde park yeri bulunmamaktadır.

 

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *