24/7 İletişim +905437872917
çanakkale şehitlik turu

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

İstanbul’dan hareketli çıkışlı 2 Gün 1 Gece Konaklamalı Çanakkale şehitlik turu. Tüm yıl her gün kesin kalkış garantili olarak turumuz hareket etmektedir. 

İstanbul Çanakkale Şehitlik Turu

2 Gün 1 Gece Çanakkale Şehitlik Turu programımız tüm servislerin dahil olduğu bir paket tur hizmeti olup,Çanakkale merkezli seyahat acentamız tarafından tur esnasında yerel deneyimli rehberler kullanılarak sizlere sunulmaktadır. İstanbul çıkışlı Çanakkale şehitlik turu

REZERVASYON: 02862140400 – 05437872917

Lutars Seyahat Acentası İstanbul’dan Çanakkale‘ye yönelik turlar konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Acıbadem Hastanesi, Korozo, Kombassan gibi kuruluşlar başta olmak üzere yıllar içerisinde çok sayıda firmanın Çanakkale Turu organizasyonlarını yapmış olup aynı zamanda TURYOL firmasının 2009 yılından beri Çanakkale Şubesi olarak faaliyet göstermektedir. Sizlerde İstanbul hareketli Çanakkale Şehitlik Turu hizmetini iptal riski olmaksızın tarafımızdan temin edebilirsiniz.

Çanakkale Savaş Alanları ve Şehitliklerini gezmek isteyen siz değerli misafirlerimizin dikkatine; yapmakta olduğumuz program orjinal savaş kronolojisidir. Tüm cephe hattı ve şehitliklerini bu program ile görebiliyorsunuz. Tur ücreti haricinde herhangi bir ad altında sizlerden ek ücret alınmaz. Tur esnasında gerekli tüm ödemeler ücretinize dahildir.

Lutars Turizm müşteri güvencesi ilkesini benimsemiş olması nedeniyle Seyahat Sigortası olmaksızın paket tur düzenlememektedir. Bizden alacağınız hizmete Seyahat Sigortası dahildir.

İstanbul Çıkışlı Çanakkale Şehitlik Turu

Buluşma Noktaları:

Yer: Taksim/Beşiktaş
Buluşma Saati: 06.00 – 06.30

Yer: Sultanahmet/Sirkeci
Buluşma Saati: 06.30 – 07.00

Yer: Beyazit/Laleli
Buluşma Saati: 07.00 – 07.30

Yer: Atatürk Havaalanı
Buluşma Saati: 07.30

Anadolu Yakası‘ndan katılacak misafirlerimiz Marmaray hattını kullanabilirler. Sirkeci durağından saat 07.00 – 07.15 arası sizleri alabilmekteyiz.

Bitiş Noktası: İstanbul

Tur Zamanlaması:
5 Saat İstanbul’dan Çanakkale yolculuğu
9 Saat Çanakkale Şehitlik Turu (2.Gün)
5 Saat Çanakkale’den İstanbul yolculuğu

Tur Uygunluğu:
Çanakkale şehitlik turu programı her yaş grubu için uygundur.

İstanbul Hareketli Çanakkale Şehitlik Turu

Satın alacağınız 2 Gün 1 Gece konaklamalı tur programı 2 ayrı gündüze yayılmış bir programdır.

 1. Gün; İstanbul’dan Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Şehir içi turu yapıyor ve otelimizde geceliyoruz.***
 2. Gün; Çanakkale şehitlik turu yapıyor ve İstanbul‘a geri dönüyoruz.

Tur Ücretleri

Yetişkin: Kişi başı ücret 250 200 TL
06/12 Yaş: Kişi başı ücret 200 150 TL
0/06 Yaş: Ücretsiz olup herhangi bir hizmet verilmez. Seyahat sigortası ücreti, otelde ek yatak ücreti, yemek veya diğer hizmetler talep edilirse aileler talep esnasında yada önceden ödeyebilirler.

YENİ: Sadece 30 TL fark ödeyerek şehir turu yerine Truva Turu yapabilirsiniz. Detaylar için lütfen irtibata geçiniz.

Tur Ücretine Dahil Hizmetler:

 • İstanbul – Çanakkale – İstanbul ulaşım ve tur esnasında transferler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Geçişleri
 • Şehitlik Turu Esnasında Müze Girişleri
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Öğle Yemeği
 • 1 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Şehir içi turu esnasında müze girişleri
 • 2. Gün akşam yemeği
 • Ücretsiz çocuklar için harcamalar

Uçakla Çanakkale Şehitlik Turu

23 Kasım 2015 itibari ile İstanbul – Çanakkale – İstanbul uçak saatleri değiştirilmiştir. Bu değişimler sonucu Haftanın 5 günü Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah 06:00’dan Çanakkale’den İstanbul’a giden uçak aynı günün gecesi saat 23:55’de Çanakkale’ye geri dönüyor.

 1. GÜN: İstanbul’dan Çanakkale ulaşım ( gece varış )
 2. GÜN: Çanakkale Şehitlik Turu
 3. GÜN: İstanbul’a dönüş

olacak şekilde İstanbul çıkışlı şehitlik turu programımıza katılabilirsiniz.

İlk gün sizleri havaalanından alarak otelinize transfer ediyoruz. İkinci gün tam gün şehitlik turu yapıp tekrar otelimizde geceliyoruz. Üçüncü gün sabahı ise erken saatlerde havaalanına transfer ediyor ve uçakla sizleri uğurluyoruz.

Kişi Başı Ücret: 200 TL

Dahil Hizmetler:

 • Havaalanı Transferleri
 • Full Paket Çanakkale Şehitlik Turu
 • 2 Gece 3* otelde kahvaltı +akşam yemeği konaklama

NOT: Uçak bilet ücretleri tura dahil değildir.

İstanbul’dan Çanakkale Şehitlik Turu Detayları

2 Günlük turumuzun ilk günü şehir içi ikinci günü ise Çanakkale şehitlik turu yapılmaktadır. İlgili program detayları aşağıdaki gibidir.

Şehir İçi Turu 1. Gün

Şehir merkezi turumuza Çanakkale Cumhuriyet Meydanı ile başlıyoruz. Çanakkale şehrimizin ana merkezi olan meydanda 1915 Savaş yıllarından günümüze kalan orjinal savaş topları ve Çanakkale’yi simgeleyen eserler bulunmakta. Cumhuriyet Meydanı’ndan Aynalı Çarşı‘ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş tarihi Aynalı Çarşı gezisi gerçekleştiriyoruz. Aynalı Çarşı sonrası Çimenlik Kalesi‘ne hareket ediyoruz. Şehre ilk ismini veren ve 2015 yılında restore edilen Kale-i Sultaniye ve limanında bulunan Nusret Mayın Gemisi Maket Müzesi ziyaretleri yapıyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Han Sokağı‘ndan Çanakkale Saat Kulesi‘ne ulaşıyoruz. Saat kulesi hakkında bilgiler aldıktan sonra kordonda yer alan Truva Atı’na hareket ediyoruz. Truva Atı ve yanındaki küçük minyatür parkta geçireceğimiz zaman sonrası otelimize dönüyor ve geceliyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu 2. Gün

– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz.

– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.

Namazgah Tabyası‘na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgah Tabyası’nda müze ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orjinal görünüme sahip Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.

Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve bilgi alıyoruz.

Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.

Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız.

Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hemde Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzac Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.

Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orjinal siperleriletünelleri inceliyoruz.

– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.

Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.

– Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.

– Aracımıza binerek tekrar Eceabat yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak içinBoğaz Manzaralı restoranımızda “Çorba, Köfte, Patates Kızartması, Pilav, Garnitür,Salata ve Ayranöğle yemeğimizialıyoruz. (Ücrete Dahildir)

– Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.

Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.

Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede,Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.

– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.

Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.

Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz.

Gelibolu Yarımadası turumuz sonrası Eceabat’a hareket ediyoruz. Eceabat’ta vereceğimiz kısa bir mola sonrasıİstanbul‘a hareket ediyoruz.

*** Şehir içi turu sizlere 1. gün ücretsiz ek hizmet olarak sunmaktayız. Rehber müsaitliği olmadığı durumlarda serbest zaman verilmektedir. Lütfen şehir turuna katılacağınızı önceden bildiriniz. Aksi durumda istirahat etmeniz için serbest zaman verilmektedir.

KAYNAK: http://www.canakkalesehitlik.net/istanbul-canakkale-sehitlik-turu.html

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *