24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Doğatepe Cafe Restaurant

İstanbul Doğatepe Cafe Restaurant

İstanbul Doğatepe Cafe Restaurant Nerede ? 

Doğatepe Restaurant’ı şöyle özetleyebiliriz, genelde bir çok yerde okumuşsunuzdur; boğaz manzaralı Cafede kahvaltı diye, işte burası tüm boğaz manzaralı cafeleri gölgede bırakacak cinsten. Öyle bir manzarası var ki rahatlıkla boğaz benim diyebilirsiniz, size o atmosferi yaşatıyor. Buraya geldiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacağınıza eminim. Personeli gayet profesyonel ve ilgili. Ücretsiz oto parkı ve sizi kapıda bekleyen valeler eşlik ediyor. Tabi böyle bir manzara ve hizmetin de bir bedeli oluyor, fiyatı yüksek diyen azınsanacak cinsten değil ama İstanbul geneline bakıldığında da bu manzaraya sahip sayılı mekan olduğunu düşünürsek hakkıdır demekten başka çaremiz yok ama ara ara fırsat sitelerinde çoğu zaman indirim kuponları oluyor ve kuponla geldiğiniz diye kesinlikle size farklı davranışlarda bulunmuyorlar, bunu kuponla giden biri olarak bizzat söyleyebiliriz. İndirim kuponu alanlar bilir bazı mekanlar kupon satarken hoş güzeldir ama hizmete gelince suratlar değişir, bunu da çok gördük, neyse konu dışına çıkmadan Doğatepe de neler varmış neredeymiş bir göz geçirelim.

Doğatepe Cafe Restaurant  Brunch

Rumeli Hisarı, gün doğarken dalgaların üzerine vuran güneşin sarısı, boğazı ve tarihi surları ile huzura, mutluluğa davet eder insanı. Bu Doğatepe Restaurant’ın muhteşem manzarası ile eşsiz lezzetlerden oluşan açık büfe kahvaltı keyfini bir araya getiriyor! Doğatepe Restaurant, eşsiz manzarasının yanı sıra, hizmet anlayışı, şık dekorasyonu, özenli servisi ve her şeyden önemlisi mutfağının lezzeti ile sizi vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlık kazanmaya davet ediyor!

‘’Doğatepe’de Brunch ‘’her pazar günü aşçıları tarafından büyük bir özenle hazırlanıp konuklarının beğenisine sunuluyor. Artık marka olmuş Doğatepe Brunch, misafirlerinin yoğun bir şekilde ilgisini çekiyor. Pazar günleri saat:10:00 – 14:00 arası

Doğatepe Cafe Restaurant Mutfak 

Akdeniz mutfağı çalışan Doğatepe ’de bu birim açık mutfak olarak hizmet vermektedir. Mutfak şefi , yardımcıları ve aşçılardan oluşmaktadır. Ana mutfakta hazırlama ve pişirme üniteleri bulunmaktadır..

Başlıcaları rasyonel fırınlar, olis kuzineler vb oluşmaktadır. Uluslararası sağlık standartlarına uygun pişirme yöntemleri kullanan tesisimizde kömürlü ızgara yerine taşlı ızgara kullanılmaktadır. Pişirme üniteleri doğalgaz ve elektrik ile çalışmaktadır. Soğutma üniteleri ( buzdolapları, derin dondurucular ), çalışma tezgahları, tezgahaltı dolapları, kuru erzak muhafaza dolapları, bacalı havalandırma sistemi, davlumbaz, aspiratör, sebze yıkama makinesi, evyeler, atık su gider yeri bulunmaktadır.

Doğatepe ’de pastahane bölümü cafe & restaurantın ekmek ihtiyacı başta olmak üzere çeşitli ekmek ürünleri ve pastaları konukların hizmetine sunmaktadır.Bunun için sveba dahlen 4 katlı fırın kullanılmaktadır. Mutfak bölümünün yıkama ünitesi tabak ve bardak yıkama makineleri, ayrı ayrı düzenlenen katı ve sıvı atık gider yerleri ile hijyen mutfağı özelliğini desteklemektedir.

Mutfağa personel girişleri dışardan açılan kapıdan sağlanmakta, sıcak ve soğuk ayarlı klima ve hava perdesi bulunan mutfakta sipariş edilen ürünler de banko üzerinden salona servis edilmektedir. Servis takımları yıkandıktan sonra kurulanarak mutfaktaki raf ve dolaplarda istif edilmektedir. Soğuk hava deposunda taze gıda muhafazasının yanında kuru gıda ve diğer malzemelerin muhafaza edildiği stok bulundurma avantajı sağlayan depolar da mutfak üniteleri olarak bulunmaktadır.

İstanbul Doğatepe Restaurant

Doğatepe Cafe & Restaurant tesislerinin tesislerinin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve çevre yoluna yakınlığı şehir içi ve şehir dışından gelişlerde ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Etiler Nispetiye Caddesi üzerinde olması da ayrıca geliş kolaylığı sağlamaktadır. Konuklarımız kendi özel araçlarıyla çok rahatlıkla gelebilecekleri gibi Taksim, Sarıyer, Şişli, Eminönü , Kadıköy gibi merkezlere de toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir.Ayrıca özel taksi hizmetinin alınmasına da tesisimizde yardımcı olunmaktadır.09.11.1992’de Gerçek Kişi olarak yiyecek ve içecek sektöründe hizmet vermeye başlayan Doğatepe 26.10.2001’de bu defa da Tüzel Kişilik kazanarak aynı iş kolunda devam etme kararı almıştır. Bu karar aşamasına gelinmesinde hizmette kalite anlayışımızın olumlu karşılık bulmasının yanı sıra tesis konumunun iç ve dış turizme sağlayacağı artıların doğal motivasyonu da söz konusudur.

Doğatepe,dünya mutfaklarından çok çeşitli lezzetler sunmaktadır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle yiyebileceğiniz öğle yemeği veya akşam yemeklerinin yanı sıra Doğatepe öğlen veya akşam düzenlenen iş yemekleri için ideal bir restorandır. Doğatepe öğle yemeği için Pazartesi-Cumartesi günleri arasında 12:00 – 3:00 arası ve akşam yemeği için her gün akşam 7:00’den gece yarısına kadar hizmet vermektedir.Tüm bu özellikleri ile ülkenin önemli iş adamları, sanatçıları, devlet adamları sürekli Doğatepe’nin misafiri.Ayrıca çeşitli konsolosluklar ve uluslararası misafirleri de Doğatepenin bu eşsiz manzarası ve ortamından sürekli yararlananlar arasında. Onlar Doğatepe’ye sadece ne manzara, ne de yemek için geliyorlar..Cünkü Doğatepe’nin büyülü havası insanları bulundukları dünyadan alıp başka bir dünyada lezzet ve keyif yolculuğuna çıkarıyor adeta.Kısaca,; görmek, yaşamak ve karar vermek lazım.

İstanbul Doğatepe Cafe Restaurant Fiyatları ? 

Kahvaltı Ve Brunch Fiyatları: 35 – 45 TL. arasındadır.

Seçtiğiniz menüye göre değişkenlik göstersede bir akşam yemeği kişi başı: 40 – 90 TL. arasındadır.

İstanbul Doğatepe Cafe Restaurant’a Nasıl Gidilir ? 

Adres: Nispetiye Cad. Duatepe Parkı No. 4-6 Sarıyer – Rumelihisarı, İstanbul – Avrupa

Nasıl Gidilir?: Otobüs ile: Rumeli hisarustu otobus duraklarinin hemen yaninda bulunmaktadır.

Araç İle: Tem yada Sahil yolunu takiben Sarıyer den giderek kolayca rumelihısarına ulaşabilirsiniz. Rumelihısarına geldiğinde Nafi baba Sk. girdiğinde sizi doğatepe’ye çıkaracaktır.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *