24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Gölet Bahçeşehir

İstanbul Gölet Bahçeşehir

İstanbul Gölet Bahçeşehir Nerede ?

Gittiğinizde bol, bol Nişan ve Düğün elbisesiyle gezen, resim çektiren insanları göreceğiniz, manzarası ve göletiyle eşsiz bir güzelliğe sahip İstanbul’un sayılı yerlerinden bir tanesi. İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti olan ve 26.000 m2 lik bir alanı kaplayan Bahçeşehir Göleti, 300 bin metrekarelik Bahçeşehir Park rekreasyon alanı içinde yer alıyor. Bu alanda çeşitli restoranlar, oyun parkları,özel kulüpler,çay bahçesinin yanı sıra çeşitli gösteri ve konserlere ev sahipliği yapan İstanbul’un 2.büyük Arena Sahnesi yer almakta..

Ramazan Sahnesi: Başakşehirlilerin önemli buluşma noktalarından biri olan Bahçeşehir Gölet Bölgesi, Ramazan ayında düzenlenen özel etkinliklerle Başakşehirliler’in tercih ettiği mekanlardan. Çocuklar için kukla, Hacivat–Karagöz, çocuk tiyatrosu, çeşitli sahne yarışmaları ayrıca Türk Sanat Müziği, İlahi, Türk Halk Müziği konserleri gibi birçok etkinlik vatandaşlarla buluşuyor. Alanlarda açılan standlarda kent esnafı ürünlerini sergilerken, pamuk helvacılar, macuncular bu alanların sokaklarını süslüyor. İftar sonrası alanları dolduran vatandaşlar bir yandan dinlenirken bir yandan Ramazan neşesini birlikte paylaşmanın keyfini yaşıyor.Bahçeşehir Arena: Yaz aylarında Bahçeşehir Arena’da, firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmaları amacıyla açtıkları stantların da renk ve çeşitlilik kattığı “Bahçeşehir’de Yaz Akşamları Şenliği” etkinliklerinde, konserlerden ip cambazına, sokak çalgıcılarından çeşitli animasyon gösterilerine kadar çeşitli eğlenceler yer alıyor. Bu programlarda başta gençler olmak üzere her yaştan insan eğlenme fırsatı buluyor.

Gün-Er Restaurant Kahvaltı Fiyatları? Açık Büfe Kahvaltıda Neler var?: Tulum Peyniri, Beyaz Beynir, Kaşar Peynir, Domates, Salatalık, Sigara böreği, Mevsim yeşillikleri, Zeytin Çeşitleri ( Yeşil-Siyah), Omlet- Melemen- Sucuklu Yumurta (Seçeneklerinden Birisi), Odun fırınında kaşarlı-kıymalı-kuşbaşılı-karışık pide, Bal, Kaymak, Tereyağı, Kayısı Reçeli, İncir Reçeli, Çilek Reçeli, Sınırsız Çay.

Bahçeşehir Gölet’te Tadına Doyamayacağınız,Unutulmaz Bir Kahvaltı: Kişi başı 30 TL.dir.

İstanbul Gölet Bahçeşehir’e Nasıl Gidilir ? 

Adres: Bahçeşehir Mah. Gölet Mevkii No:7/A Başakşehir

Otobüs İle: Metrobüsle Beylikdüzü ve sonrasında minibüse binerek ulaşabilirsiniz.

Araç İle: E-5 yolu üzürenden beylikdüzü ve bahçeşehir tabelalarını takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *