24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi

İstanbul Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi

İstanbul Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Nerede ? 

Kentpark Alışveriş Merkezi ‘nin yoğun desteğiyle 1000 metre kare alanda, 6 ayrı odada sergilenen Balmumu Heykel Müzesi dünyadaki ilk 4 boyutlu müzedir. Heykellerin her birinin kendilerine ait yaşadıkları dönemle ve ilgili dekorlarla canlandırılmış olması yaşadığı dönemine ait bilgi verme açısından da oldukça faydalı olmuş.Hatta daha da ileri gidilmiş bazı heykellere hareket bile kazandırılmış.

Dünyadaki diğer Balmumu Heykel Müzelerinden farklı olarak , konusunda uzman rehberler 40 dakika boyunca müzeyi ziyaret edenlere bilgi vermekte ve bu anlatımlar cinevizyonla da desteklenmektedir. Müzenin sıra dışı bir hizmeti daha var. İsteyen ziyaretçilerin de el ya da ayak kalıpları özel bir malzeme ile alınıp, balmumu ya da polyesterden çalışması yapılıyor. Bu da yüzyıllar boyunca saklanabilecek bir hatıra oluyor.

Sizi şaşırtıp hayran edecek en ünlü heykelleri sıralarsak ; Başta Mustafa kemal Atatürk olmak üzere Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet , Kanuni Sultan Süleyman ,Yavuz Sultan Selim gibi osmanlı padişahlarından Arnold Schwarzenegger, Elvis Presley, Michael Jackson gibi unutulmayan dünya starlarına Alparslan , Timur , Hürrem Sultan , Mihail Gorbaçov, Fransa Kralı XV.Lois ‘den tutun da Fuzuli , İbn-i Sina, Leonardo Da Vinci , Mevlana Celaleddin-i Rumi , Mimar Sinan, Nazım Hikmet Ran, Yunus Emre gibi ünlü düşünürlere kadar ne kadar önemli isim ve kişi varsa bu müzede tıpkısının aynısını görmek mümkün…

Bu kişilerin gerçek kemik ölçümleri alınarak birebir ölçü ve ayrıntılara göre yapıldığından heykeller çok fazla gerçekçi duruyor ve bu da ziyaretçileri hayretler içinde bırakıyor . Tanıdık yüzleri aniden karşında görünce insanda birden korku ile karışık bir hayret uyandırıyor.İnanın bu duyguyu yaşamak için bile bu müzeye gidilir.

Balmumu Heykel Müzesi’nden çıktığınızda da sizi uzun süre etkisinde bırakacak , ilginç , sıra dışı ve mutlaka gezilip görülmesi gereken bir müze… Geçmişi ve kültürümüzü çocuklarımıza aktarıp tanıtmak için de çok faydalı bulduğum bu müze, ailece kaliteli zaman geçirmek isteyen herkese çok iyi bir alternatif olabilir.

Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Giriş Ücreti

Tam bilet : 15TL.

İndirimli bilet : 10TL.

Toplu ziyaretler için fiyat alınız. : Yok.

Ücretsiz giriş : 7 yaş ve altı çocuklar Engelliler ve bir refakatçi Basın mensupları

İstanbul Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesi Ziyaret saatleri

Ziyaret saatleri : Hergün 10:00 ile 22:00 arası. (Bayramlar ve yılbaşında Sapphire AVM’nin belirlediği saatler.)

İstanbul Jale Kuşhan Balmumu Heykel Müzesine Nasıl Gidilir?

Açık Adres: Sapphire İstanbul Emniyet Evleri Mh. Eski Büyükdere Cd. No:1 4.Levent, İstanbul

Ulaşım: Sapphire Çarşı Kat 4 Not: 4.Levent Metro Bağlantısı Mevcuttur.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *