24/7 İletişim +905437872917
İstanbul KınalıAda

İstanbul KınalıAda

İstanbul KınalıAda Nerede ?

KınalıAda’nın batısına düşen Çınar Tepesi ve hemen yanındaki Teşvikiye Tepesi’nin yükseklikleri 115 mkadar olup, üzerinde Hristo Manastırı bulunan, 93 m yüksekliğindeki Hristo Tepesi, adanın üçüncü ve son tepesidir.Malazgirt Savaşı sonunda hem bozguna uğratılıp, hem de esir düşen IV. Romanos Diogenes (Romen Diyojen), 1072’de gözleri kör edilerek, Kınalıada’da Hristo Manastırı’na sürgün edilmiş ve ancak 1 yıl yaşayabilmiştir. Diogenes’in mezarının bugünkü yetimhanenin hemen yanında olduğu rivayet edilir. Kınalıada, tarihi ve doğa açısından en çıplak adalardan biridir, en az ağaç bu adada görülür. Tarihi dokusu da oldukça fakir olan Kınalıada, taş yönünden zengindir.Bizans zamanında adadan çıkartılan taşlarla Bizans surları inşa edilmiş, 19 yy.da Tophane Rıhtımı ve Haydarpaşa Limanı’nın yapımında ada taşlarından yararlanılmıştır.

KınalıAda Kahvaltı Fiyatları ?

Bir çok otel ve pansiyonun sabah kahvaltısı mevcut ve kişi başı 25tl. civarındadır.

İstanbul KınalıAda’ya Nasıl Gidilir ?

KınalıAda’ya Bostancı, Kabataş, Kadıköy ve Eminönü’nden vapur seferleri vardır. İstanbul’un bozulmamış, motorlu araçların olmadığı bu şirin adasına yılın her dönemi ulaşım yukarıda bahsettiğim yerlerden keyifli bir deniz seyahati ile yapılabilmektedir. İstanbul’un ister Anadolu, isterseniz Avrupa yakasında olun KınalıAda’ya gün içinde yoğun bir trafikte vapur seferleri yapılmaktadır. Sabah erkenden kalkıp, ilk vapur ile gideceğiniz KınalıAda’yı son vapur saatine kadar çok rahatça gezebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *