24/7 İletişim +90 546 656 35 88
İstanbul Miniatürk Parkı

İstanbul Miniatürk Parkı

Miniatürk Park’a Nasıl gidilir ?

Toplam 60.000 metrekare alan üzerine kurulan Miniaturk’te, 15.000 metrekare maket alanı, 40.000 metrekare yeşil ve açık alan, 3.500 metrekare kapalı alan, 2.000 metrekare havuz ve suyolu, 500 araçlık otopark yer almaktadır.

Eş zamanlı yürütülen proje koordinasyonu sayesinde 22 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Miniaturk, dünyanın en geniş maket alanına sahip ve en kısa sürede tamamlanan minyatür kentidir.

Miniaturk’te, bir açık hava müzesi atmosferinde sergilenen maketlerin yanı sıra, ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesini sağlamak amacıyla farklı mekânlar da tasarlanmıştır; 400 kişilik oturma kapasitesiyle amfitiyatro, Miniaturk’ü hatırlatacak hediyelik eşyaların satışa sunulduğu alışveriş merkezi, küçük ziyaretçilerimizin ilgisini çekecek, Truva atı ve kale gibi oyun gruplarından oluşan oyun alanı, gezi alanını çepeçevre dolaşan minyatür ekspres tren, satranç, labirent, go-card ve tekne turu bunlardan bazılarıdır.

Miniatürk Park 2014 Giriş Fiyatı:

Tam bilet ücreti: 5 TL •

Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş ücreti: 3 TL •

Okul grupları (Okul öncesi dahil): 3 TL Veli: 5 TL •

10 öğrenciye bir refakatçi öğretmen ücretsizdir. • Yabancı uyruklu ziyaretçi giriş ücreti : 10 TL

Ödeme Şekli: Nakit TL veya kredi kartı geçerlidir.

Miniatürk Parka Nasıl Gidilir?

Adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi 34445 Sütlüce – Beyoğlu / İstanbul

Miniatürk Parka ulaşabileceğiniz toplu taşıma araçları; Taksim’den; 54 HT ( Hasköy / Taksim ) Belediye Otobüsü Mecidiyeköy ve Şişli’den; 54 HŞ ( Hasköy / Şişli ) Belediye Otobüsü Eminönü’nden; 47, 47 Ç, 47 E Belediye Otobüsleri Topkapı’dan; 41 ST ( Seyrantepe / Topkapı ) Belediye Otobüsü Ayrıca Seyrantepe / Topkapı minibüsleri

Metrobüs kullanacak müşterilerimiz Halıcıoğlu durağında indiklerinde 41 ST (Seyrantepe – Topkapı) İETT otobüs veya Topkapı Seyrantepe minibüsleri kullanarak Miniatürk’e ulaşım sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *