24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Panorama 1453 Tarihi Müze

İstanbul Panorama 1453 Tarihi Müze

İstanbul Panorama 1453 Tarihi Müze Nerede  ?

Yine İstanbul’da farklı bir hafta sonu etkinliği olarak Topkapı’da açılan Panoramik Müze’yi gezebilirsiniz. 360 Derece Panoramik Müze İstanbul’un Fethinin en çetin geçtiği Topkapı’da bulunuyor. Panoramik Müze’de 1453’teki fetih ile ilgili yolculuğa çıkabilirsiniz. Panoramik resim sekiz sanatçının aralıksız üç yıl süren uyumlu bir çalışması sonunda ortaya çıkmıştır. Çalışmanın ilk yılı araştırmayla geçmiştir. Gerçeklere uygunluk konusu sanatçıları epeyce uğraştırmıştır. 1/10 ölçekteki maket çalışması önemli bir aşamayı oluşturmuş, bu sayede eksikler tespit edilmiştir.

Bundan sonra her şeyin sil baştan yapıldığı ayrıntılı bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Ayrıntıların hangi yoğunlukta yer alacağı sanatçılar arasında tartışma konusu olmuştur. Ekibin bir kısmı çok miktarda ayrıntının 14 metre mesafeden görünmeyeceğini savunmuş, sonunda sanatçılar 14 metreden görünmese de biraz fazla ayrıntıya yer verme konusunda anlaşmışlardır. Böylelikle bir ziyaretçi farklı zamanlarda müzeye geldiğinde daha önce görmediği bir ayrıntıyı fark edebilecektir. Ayrıca ilerleyen teknolojiyle birlikte gelişen fotoğraf makineleri de detayları algılama konusunda yardımcı olacaktır.

İstanbul Panorama 1453 Tarihi Müzesi Giriş Ücreti Nedir ?

Ziyaret Saatleri :

Müzemiz her gün 08:30 – 17:30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ücretler Hakkında Bilgi :

• Tam bilet ücreti: 5 TL

• Öğrenci, Öğretmen, Askeri Personel giriş ücreti: 3 TL

• Yabancı uyruklu ziyaretçi giriş ücreti: 10 TL

İstanbul Panorama 1453 Tarihi Müzesi’ne  Nasıl Gidilir ?

Adres : Topkapı Kültür Parkı Merkez Efendi Mahallesi – Topkapı – Zeytinburnu/İstanbul

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *