24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Şehir Turu & Boğaz Gezisi

İstanbul Şehir Turu & Boğaz Gezisi

Aktivite Özellikleri
  • Tarihi İstanbul’u özel rehberiniz ile gezin
  • Ayasofya’daki Hristiyan ve Müslüman kültürünün bu büyük karşılaşmasından etkilenin
  • Topkapı Sarayı’nı ziyaret ederek muhteşem bahçelere ve sergilere hayran kalın
  • Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı ve baharatlar, tatlılar ve hediyelik eşyalar bulabileceğiniz kapalı pazarlarda alışveriş yapmanın keyfini çıkarın
  • Dilerseniz Boğaz’da tekne gezintisine çıkarak asma Boğaziçi Köprüsü’nün altından geçin (biletler dahil değildir)
Genel Bakış
İstanbul‘un dünyaca ünlü anıtlarını gezerken muhteşem tarihini özel rehberinizden öğrenin. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı‘nı ziyaret edin. Ardından Boğaz‘da rahatlatıcı bir gemi gezisine çıkın.
Detaylar
Rehberinizle otelde veya limanda buluşun ve turunuz İstanbul’un en turistik yerlerini keşfetmekle başlasın.Muhteşem Ayasofya‘yı görün. Önemli bir tarihe sahip bu mekanın Hristiyan ve Müslüman esintilerini harika bir şekilde harmanlayan yapısına ve mozaiklerle kaplı bir iç mekanına hayran kalın.

Mavi çiniden oluşan oryantal mimarisiyle muazzam bir yapı olan Topkapı Sarayı‘nı hayranlıkla inceleyin.

Rengarenk olan Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı‘nda, çok çeşitli baharat, kilim, cüzdan, aromalı çay, ceket, lokum, kuru yemiş, ayrıca seramik ve küçük hediyelik eşyalar satan pek çok dükkan yer alır.

Turunuz sonunda, Boğaz gezisine çıkarak İstanbul‘un Avrupa ve Asya kıyılarını, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Rumeli Hisarı ve eski Osmanlı yalılarının yanı sıra Boğaz köprülerini ve camileri görebilirsiniz. Biletler hemen oradan alınabilir ve gemi gezintisi halk feribotuyla olacaktır (Özel Yat seçeneğini ayırtmadıysanız).

Dahil Olanlar
  • Özel rehber
Dahil Olmayanlar
  • Halk feribot biletleri (özel yat seçeneği ayırtılmadıysa)
  • Ulaşım hizmeti (bu seçenek ayırtılmadıysa)
  • Öğle yemeği

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *