24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Taksim

İstanbul Taksim

İstanbul Taksim Nerede ?

İstanbul’da Avrupa yakasında meşhur Beyoğlu semtinde yer alan Taksim, İstiklal Caddesi ile birlikte anılan bir semttir. İstanbul’un gözbebeği Taksim’de gezilecek ve görülecek birçok yer ve aktivite vardır. Avrupa yakası’nda en popüler bölgelerden birisi olan Taksim, her zaman hareketli ve eğlenceli ortamı, kalabalık caddeleri, restoran ve kafeleri ile misafirlerine hoş dakikalar yaşatmaktadır. Taksim meydanından hayatın akışını seyredebilir, İstiklal Caddesinin güzelliğine kapılabilirsiniz.

Taksim hiç şüphesiz İstanbul’un dünyaca ünlü bölgelerinden birisidir. İstiklal Caddesi İstanbul’daki en popüler caddelerden bir tanesidir, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Barları, kafeleri, restoranları ve aile çay bahçeleriyle günün her saatinde her kesime hitap etmektedir.

İstiklal Caddesi kapalı bir kutu gibidir, birçok farklı kültürü içinde barındırır. Bu caddede ilerlerken; rengi, dili, ırkı, dini birbirinden farklı birçok insan görebilirsiniz. Kalabalığın akışına kapıldığınızda isterseniz şarkı söyleyin isterseniz gürültünün içerisinde sessizce. Cadde üzerinde yer alan onlarca kafe ve mekan ile kalabalığın arasında bir süre kaybolduğunuzu hissedebilirsiniz. Kendinizi hayatın akışına bırakın ve baştan aşağı gezin.

İstanbul Taksim Gezilecek Yerler ?

Alışveriş

İstiklal Caddes’inde alışveriş yapmak için erken saatleri seçerseniz yüzlerce birbirinden güzel mağazada alışveriş fırsatını bulabilirsiniz. İstiklal Caddesi’nin sonunda Tünel’e inerken sağda tarafta yer alan Anzavur Pasajı da sevdiklerinize alabileceğiniz küçük armağanlar için size güzel alternatifler verecektir. Eğer kendiniz için biraz zaman ayırmak isterseniz cadde üzerinde yer alan dokuz ayrı sinemada, rahat koltuklara yayılarak keyifli bir filmin tadını da varabilirsiniz veya dilerseniz onlarca kitapla çevrilmiş kitap cafelerinden birine oturarak zamanın kitabın akışına bırakabilirsiniz.Yorulur ve bir şeyler içmek, biraz dinlenmek ara vermek isterseniz sokak kenarında yer alan kafeler caddeye koydukları masalarla sizi hayattan kopartmadan içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca istiklal caddesi yürüyüş için biçilmiş kaftan, kesinlikle caddede boylu boyunca yürümelisiniz.

Ne Yenir ?

Taksim’de yemek konusunda İstanbul’da en iyi seçenekleri sunar değerli konuklarına. Yıllardır lezzetini değişmeyeceğimiz Osmanlı mutfağından, annelerinizin yemeklerini andıran ev yemeklerine, değişik lezzetler getiren dünya mutfaklarından, fastfood çeşitlerine onlarca yemek alternatifi vardır. Hem keyifli vakit geçirmek, hem güzel yemekler eşliğinde fasıl dinlemek istiyorsanız Çiçek Pasajı ve Nevizade’yi, dünya mutfaklarından lezzetler denemek isterseniz Asmalımescit ve Tünel’i, kalabalıktan akışından kopup içeceklerinizi yudumlamak ve pizza yemek istiyorsanızda Galata ve Cihangir mekanlarını tercih etmenizi öneririz.

Taksim Mekanları

Topless / Beyoğlu

Beyoğlu’nun en iyi teras manzarasına sahip olan mekanda güneşin batışını izleyerek günü sonlandırabilirsiniz. Ardından keyifli müzikler eşliğinde güzel bir gece geçirebilirsiniz. Mekanın çalışanları oldukça nazik, kokteyllerini denemelisiniz.

Adres: İstiklal Caddesi No:12 Kat:6 – Beyoğlu / İstanbul

Kiki Sıraselviler

En popüler mekanlardan birisi olan Kiki’de güzel bir akşam yemeği sonrasında ünlü Dj müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz. Mekanın sigara içilebilir bir yeri olması ve birbirinden güzel müzikleri tercih sebebiniz olabilir.

Adres: Sıraselviler Cad. No:42 (Alman Hastanesi karşısı) – Beyoğlu / İstanbul

Machine Club

Elektronik müzik tarzı sevenleri buluşturan mekan Taksim’in en iddalı mekanları arasında yer alıyor. Club geceyi keyifli sonlandırmak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken bir yer. Girişler ücretli ve gece 03:00, 05:00 arası en yoğun olduğu saatler.

Adres: İstiklal Cad. Balo Sok. No: 31 Beyoğlu / İstanbul

Mini Müzikhol

Mekan kendine has dekorasyonu ve farklı tarzı ile ayrılan, hoş çizgisini bozmayan ender yerlerden. Mekanın misafirleri için bir giriş ücreti var aklınızda bulunsun.

Adres: Sıraselviler Cad. Soğancı Sok. Cihangir Palas No:3 D:1 Cihangir, Beyoğlu / İstanbul

Let İt Bow

Eski adı Blow olan mekanın yeni adı Let it Blow. Mekanın adresi ve ekip üyeleri tamamen yenilendi. İyi müzik ve kaliteli eğlence isteyenler kesinlikle uğramalı.

Adres: İstiklal Cad. Asnun Galip Sokak. Beyoğlu / İstanbul

Taksim Nerede Nasıl Gidilir ?

Metrobüs ile, Kendinize en yakın metro durağına gidip, metrobüsten Mecidiyeköy durağına gidin. Mecidiyeköy Metro istasyonuna geçip, Taksim yönüne giden metroya binin. Metro taksim yönüne geldiğinde metrodan ineceksiniz. Artık Taksim Meydan’ındasınız. Metrobüste sabah ilk sefer 6:30 da, gece son seferde 00:15’tedir bilginize.

Otobüs ile; Halkın en sık kullandığı hatlardan olan 25T ile son durak olan Taksim’e varabilirsiniz.

Tramvay ile; Kabataş durağında inerek aktarmayla Taksim’e ulaşabilirsiniz.

Metro ile; Hacıosman-Taksim metrosuna binerek Taksim yönüne giderek Taksim’e ulaşabilirsiniz.

Anadolu Yakasın’dan Taksim’e Ulaşım; Kadıköy-Kabataş vapuruna binip Kabataş’ta inip, fünikülere binerek Taksim’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bostancı-Taksim dolmuşlarınıda alternatif olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Taksim dolmuşlarıda kullanılabilir.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *