24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Tarihi Moda İskelesi

İstanbul Tarihi Moda İskelesi

İstanbul Tarihi Moda İskelesi Nerede ?

3 Tarafı denizlerle çevrili bir yer düşünün, şurası deniz görüyor mu, buranın manzarası nasıl diye dert etmeyeceğiniz bir yer hayal edin, martıların sesleri arasında çayınızı yudumlayın yada güne erken başlayarak güzel bir kahvaltı yapın. Tarihi Moda İskelesinden bahsediyorum, Burası Modan’nın en güzel yerlerinden biridir. Her işletmeye nasip olmayacak şekilde her köşesinde farklı bir manzara gizli, hem ekonomik hemde nezih bir yer. Böyle bir yeri tanıtmazsak olmazdı, hatta geç bile kaldık. Mekanın İşletmesini şuanda Beltur üstlenmektedir ve Hafta sonları havanın durumuna göre kalabalık olabiliyor, eğer arkadaş çevrenizle beraber gidecekseniz rezervasyon yatırmanızda fayda var.Hafta sonu yoğunluğunda servis elemanları kalabalığa yetişemiyorlar. Eğer bekleme konusunda sabırlı bir kişiliğiniz varsa manzarasının keyfini doyasıya çıkaracağınız mekanı sabah kahvaltısı için tavsiye ederiz. Sizi daha da çok meraklandırmadan mekanda neler yapabiliriz bir göz atalım.

İstanbul Moda İskelesinin Tarihi:

Moda’dan Pendik’e kadar kıyı boyunca sıralanan iskelelere Köprü’den kalkıp Adalar-Anadolu-Plaj Seferleri hattında çalışan vapurlar uğrardı. Bu hattaki vapurların ilk iskelesi Moda idi.

Moda iskelesi de Haydarpaşa iskelesi gibi dönemin ünlü mimarlarından Vedat Bey’in eseridir. 1916-1917 yıllarında inşası sona eren iskeleye orta yerinde sağa doğru bir dirsek yapan taş bir yoldan geçerek varılır. Zarif Kütahya çinileriyle süslü olan iskele 1937 yılındaki çok şiddetli bir lodos fırtınasında ciddi hasar görünce, üst katı yıktırılarak ortadan kaldırıldı. 2000 yılında TDİ ile Türkiye Deniz Ticaret Odası Başkanlığı’nın ortaklaşa çalışarak restore ettirdiği Tarihi Moda İskelesi, 1 Temmuz 2001 yılında Kabotaj Bayramı günü yeniden hizmete açıldı.

İstanbul Tarihi Moda İskelesi Kahvaltı Çeşitleri ? 

Tarihi Moda İskelesinde haftasonu saat 09:00-13:00 saatleri arasında açık büfe kahvaltı servisi verilmektedir. Açık büfe kahvaltıda yok yok diyebiliriz, iyi bir çeşit var. Mekanın işletmesini Beltur yapmaktadır ve Beltur’un diğer işletmelerinden birine gittiyseniz hemen hemen aynı türde açık büfe kahvaltı sizi bekliyor olacak. Kısaca sayacak olursak, Sınırsız çay, kahve, Süt ve kakao çeşitleri, mısır gevreği, reçel, bal, zeytin, peynir, sosis, sucuk, kızartmalar, börekler, bir çok ekmek çeşidi ve daha aklımıza gelmeyen zengin bir menü sunmakta.

İstanbul Tarihi Moda İskelesi Kahvaltı Fiyatları?

Açık Büfe Kahvaltı Fiyatı : 29,50 TL.

Yeme İçme Fiyatı İse : 30-50 TL. Arası değişmektedir.

İstanbul Tarihi Moda İskelesi’ne Nasıl Gidilir ? 

Adres : Moda İskele Caddesi – Moda / İstanbul

Nasıl Gidilir? 

Kadıköy’de Haldun Taner sahnesini sağımıza aldığımızda bahariye caddesine giden caddeden yukarı doğru devam ederken simit sarayından sağ yapıp balıkçıların arasından sıyrılıp barların arasından geçtikten sonra sahilde alkım’dan doğrudan geldiğinizde ; akmar pasajına giriş yapabileceğiniz paralel caddeyi de geçip ulaşabileceğiniz noktada solunuzda pilav evi diye bir yer var, oradan soldan yukarı devam ediyorsunuz solunuzda Dimo’s  Cafe’yi geçip sağınızda yöresel ürünler satan aksesuarcıları geride bıraktıktan sonra sağınızda kadınlar kahvesi’ni solunuzda moda migros’u geride bırakarak moda caddesi üzerinde ilerlemeye devam ediyorsunuz.O caddeyi dümdüz devam ettikten sonra karşınızda tekstilbank’ı göreceksiniz sağınızda meşhur dondurmacı ali usta olacak. soldan dümdüz aşağıya ineceksiniz. moda Starbucks’ıda geride bırakarak denize kadar indiğinizde mekan sizi bekliyor olacak.

Toplu Taşıma Araçlarıyla :

İstanbul Ve bir çok yakın çevrelerden Kadıköy geçiş yapan bir çok otobüs hattı mevcut. Kadıköye geldiğinizde Moda’ya giden otobüs veya minübüse bindikten sonra moda merkezde inin ve yukarıdaki yazımıza göre ilerleyin. Detaylı bilgi için Yol Haritası bölümüne göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *