24/7 İletişim +905437872917
İstanbul Turkuazoo Akvaryum

İstanbul Turkuazoo Akvaryum

İstanbul Turkuazoo Akvaryum Nerede ?

Mutlak gidilmesi gereken yerlerden bir tanesi olma özelliğini taşıyan hele birde yaramaz mı yaramaz çocuklarınız varsa onların hayal güçlerini inanılmaz derecede geliştirecek, ön görülerine açacak mükemmel bir yer. Büyükler için ise bana göre eşsiz bir mekan. İstanbul Esenler’de açılan Forum İstanbul Alışveriş Merkezinde bulunan Turkuazoo oldukça ilgi çekti. Turkuazoo Türkiye’nin ilk akvaryumu olma özelliğini taşıyor.

Turkuazoo sadece bir akvaryum değil, kocaman bir dünya! Vatozlar, nemolar, köpekbalıkları… Birbirinden farklı temalar işlenmiş, biri ana tank olmak üzere toplam 43 adet canlı sergi akvaryumunda, dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen 10 bini aşkın deniz canlısını barındıran Turkazoo’da okyanuslar, denizler ve tatlı sular hakkında eğlenerek bilgi sahibi olurken, bu ortamları korumanın önemini gözlerinizle görüyor, yaşayarak hissediyorsunuz.

8 bin metre karelik bir alana kurulu akvaryumun 4,5 milyon litre su ile dolu ana tankının içinden geçen 80 metre uzunluğundaki Avrupa’nın en uzun akrilik sualtı tünellerinden biri olan tünel sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo’da ziyaretçiler; 270 derecelik su altı görüş açısına sahip panoramik gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı da yakalıyorlar.

Turkuazoo’da 10 bini aşkın deniz canlısı yaşıyor Turkuazoo’ya gelen ziyaretçiler; ağzına su alarak 120 cm uzaklıktaki böcekleri bile %100 avlama yeteneğine sahip okçu balıklarını, 7 farklı tür köpekbalığını, dinazorlardan daha uzun süredir yeryüzünde olan mavi kanlı at nalı yengeçlerini, Kayıp Balık Nemo’daki palyaço balıkları ve dorileri, yaptıkları gövde gösterisi öpüşen iki balığı andıran “öpüşen gouramileri”, tehlikeli türlerden dikenlerindeki zehir ile köpekbalığını bile öldürebilen aslan balıkları, zehirli inek balıkları ve kendisini tehlikede hissedince düşmanını ürkütmek için balon gibi şişen balon balıklarını, zehirli mürenleri, leopar desenli vatoslar ve köpek balığı yumurtalarını, boyu 3 metre ve dili 1 metre uzunluğa ulaşan, dili yerliler tarafından zımpara olarak kullanılan Arapayma balığını,denizatı, deniz yıldızı, ahtapotları, sergilendikleri yumurta kapsülünden çıkan ve tanklarda sergilelen bebek köpekbalıklarını, isimleri Türkçe’de “ben öldürürüm, ben öldürürüm” anlamına gelen etçil tatlısu kaplumbağası Mata mataları, piranaları, nesli tükenmekte olan türlerden dev orfozları hatta Amazonlar’dan gelen dev tatlı su balıkları gibi dünyanın dört bir yanındaki deniz ve okyanuslardan getirilen en özel ve en egzotik deniz canlısı türlerini bir arada da görme fırsatını yakalıyorlar.

İstanbul Turkuazoo Akvaryum Çalışma saatleri:

Hafta içi: 10:00 – 20:00

Hafta sonu ve tatil günleri: 10:00 – 20:00

İstanbul Turkuazoo Akvaryum Fiyatları ?

0 – 3 Yaş: Ücretsiz

3+ – 16 Yaş: 22,-TL

Öğrenci: 22,-TL

Öğretmen: 22,-TL

65 Yaş Üzeri: 22,-TL

Engelli: 22,-TL

Yetişkin: 29,50-TL

2 Çocuklu Aile Paketi: 88,-TL

(16 yaşına kadar çocuklu aileler için geçerlidir.) Aile paketinde her ek çocuk için: 18,-TL * (* 16 yaşa kadar)

NOT: Diğer indirimler ve kampanyalarla birleştirilemez.

İstanbul Turkuazoo Akvaryum’a Nasıl Gidilir ?

Arabayla – TEM otoyolundan “Hal- Otogar” çıkışını alıp “Kuru Gıda Hali- Otogar” istikametini takip edebilirsiniz. E5 otoyolundan “Otogar” çıkışını alıp “Karteltepe-Yıldırım-Kocatepe” istikametini takip edebilirsiniz.

Otobüsle – Kartaltepe’den geçen 32(Cevatpaşa-Eminönü), 32A(Cevatpaşa-Beyazıt) ve 32T(Cevatpaşa-Taksim) numaralı İETT otobüslerinden faydalanabilirsiniz.

Metroyla – Atatürk Havalimanı- Aksaray hattında hizmet veren metronun Forum İstanbul durağından alışveriş merkezi içine direkt giriş sağlanabilmektedir.

Anadolu yakasından gelecek ziyaretçilerimiz Metrobüs ile Merter’e gelerek, Atatürk Havalimanı- Aksaray hattında hizmet veren metroya aktarma yaparak Turkuazoo’ya ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *