24/7 İletişim +905437872917
Kara Mağara

Kara Mağara Tanıtımı

Eskişehir-Alpu’ya bağlı Karacaören Köyü’nde bulunan Kara Mağara, Sakarya Nehri’nin kuzey tarafının başlangıç noktasında yer alır. Alpu-Gökçekaya Barajı yolu üzerinden ulaşacağınız Kara Mağara, iç oluşumuyla şehrin görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Kara Mağara Tanıtımı

Turizm açısından oldukça elverişli olan Kara Mağara; sarkıt, dikit, duvar damlataşları ve sütunlarıyla sizleri değişik bir yolculuğa çıkartacak. Geziniz sırasında mağaranın çevresindeki vahşi doğayı da keşfe çıkabilirsiniz. Türkiye’nin birbirinden güzel şehirlerinden biri olan Eskişehir tarihi ve doğal güzelliklerine sizleri davet ediyor. Porsuk Çayı’nın çekiciliği, Lületaşı Müzesi’ndeki el yapımı eşyalar ve Kara Mağara gibi dikkatleri üzerine çeken Koçakkıran Mağarası, Karakaya Mağarası ve Sarıkaya Mağarası tatilinizin etkileyici durakları arasında olabilir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *