24/7 İletişim +905437872917
Katakomplar ve Appian Yolu - Roma'dan Günlük Gezi

Katakomplar ve Appian Yolu – Roma’dan Günlük Gezi

Genel Bakış

Roma’nın duvarlarını aşın ve tarihi katakompların kadim tünellerine girin. Bu 3 saatlik tur size eski Roma’nın büyüleyici atmosferi ile şehir merkezinde asla deneyimleyemeyeceğiniz bir eşsiz tecrübe sunacaktır.
Bu 3 saatlik rehberli otobüs ve yürüyüş turuyla Roma’nın duvarlarının ötesine, şehrin katakomplarının (mezarlıklar) eski ve tarihi tünellerin görün ve yontulmamış, eski Appian Yolu ile antik su kanallarının kemerleri boyunca seyahatinize devam edin.

Neredeyse 2.000 yıl kadar önce ilk hristiyanların lahit odaları olarak inşa edilmiş olan bu katakomplarda nişler, mozaikler ve lahitler ile eski dini çizimler karşınıza çıkacaktır. San Sebastiano katakomplarında ise zulmedilen dönemlere hizmet eden Hristiyan mihraplarını göreceksiniz. San Callisto’da pederlerin mahzenlerini ve bazı eski Hristiyan sanat örneklerini keşfedin.

Roma’da Hristiyanlık yaygınlaştığında çok sayıda insanın cenazesini düzenlemek için bir sistem geliştirmek gerekiyordu çünkü toplumun genelinin süslü mezarlar ve mozoleler satın alacak parası yoktu. Çözüm ise şehirde bolca bulunan, kolay dağılabilecek ve kolayca işlenebilecek tüf kayası oldu.

2.den 5.yüzyıla kadar her biri bir çok kattan oluşan 60 katakomp yapılmış ve bunların 2 adedi Yahudilere uygun olarak tasarlanmıştı. Çok sayıdaki katakomplardan yalnızca 5 tanesi halkın ziyareti için açılmış durumdadır. Bu ziyaret size şehrin merkezinde asla bulamayacağınız bir çevre ve tarihi Roma’ya ait eşsiz bir bakış açısı kazandıracaktır.

 

Dahil Olanlar

 • 3 saatlik tur
 • Rehber
 • Buluşma noktasından gezi alanına, gezi alanından buluşma noktasına ulaşım
 • Giriş ücretleri
 • Rezervasyon ücretleri

Dahil Olmayanlar

 • Öğlen yemeği
 • Otellerden alınma

Buluşma noktası

Rehberinizle Via Marghera 8/A – 00185 Roma’da buluşun.

Aklınızda Bulunsun

Lütfen bu turun tekerlekli sandalye kullanımına uygun olmadığını göz önünde bulundurunuz. Klostrofobik iseniz Katakomp turu önerilmez. Katakomp içinde resim çekmeye izin verilmez. İbadet edilen yerlere uygun bir kıyafet giymeniz gereklidir: Şort veya kolsuz kıyafet giyen kadın ya da erkekler kabul edilemez. Kadınlar için, omuzların kapatılması gereklidir ve etek ya da kaprilerin diz hizası altında olması gereklidir.

Aktivite Özellikleri

 • Roma’da ölülerin evi olan tarihi katakompları keşfedin
 • Cecilia Metella Mozolesi’ne dışardan bakın
 • Eski Appian Yolu’nun bir kısmında yürüyün
 • Eski Roma’nın tarihi su kanallarına hayran kalın
 • İlk Hristiyan sanatının bazı örneklerini görün

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *