24/7 İletişim +905437872917
Kentpark Eskişehir

Kent Park Tanıtımı

Eskişehir’de bulunan Kent Park, yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alandadır ve Otogar ile Gökmeydan Mahallesi arasında yer almaktadır. Üstelik Türkiye’nin ilk yapay plajı özelliğini taşımaktadır.

Porsuk Çayı boyunca uzanır ve içerisinde 20 bin metrekarelik bir gölet bulunmakla birlikte bir de göletin içinde bir ada, kafeler, spor sahaları, gül bahçeleri ve botanik kafeler gibi birden fazla sosyal tesis bulunmaktadır. Eskişehir gezi turunuzda oldukça fazla yer vardır. Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Lületaşı Müzesi ve Altıhan El Sanatları Çarşısı gezeceğiniz yerlerden birkaçıdır sadece. Tarihi yerleri gezdikten sonra Kent Park’taki kafelerde ve lokantalarda dinlenebilirsiniz. Eskişehir Merkez İlçesinde yer alan Kent Park’ta zaman geçirmek sizi olduğunuzdan daha keyifli yapacak.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *