24/7 İletişim +905437872917
Kıbrıs Girne Yat Limanı

Kıbrıs Girne Yat Limanı

Kıbrıs Girne Yat Limanı 

Şüphesiz Kıbrıs’ın en özel yerlerinden biri Girne Yat Limanı. Her karışında tarihinden izler taşıyor; Venedik yapımı eski evler, tavernalar ve restoranlar. Yazın gelmesiyle rengarenk balıkçı tekneleriyle dolan marina huzurlu saatler geçirmeye olanak tanıyor. Marinayı gezerken aynı zamanda şehrin ünlü yapılarından Girne Kalesi’ni de görebilirsiniz. Kıbrıs’ın liman kenti Girne, Kıbrıs’a özgü yemeklerin beldesidir. Dünya mutfağından her çeşit yemeğin bulunabileceği bölgede her damak zevkine hitap edebilecek menüler mevcut.

Girne Yat Limanı Gezisi

Liman Girne’nin başta gelen eğlence merkezleri arasında yer alıyor. Restoranları, barları, cafeleriyle her bütçeye hitap eden marinada içeceklerinizi yudumlarken keyifli sohbetler edebilirsiniz. Akdenizin ılıman rüzgarı eşliğinde marinadan kalaye çıkabilir, dostlarınızla gün batımını seyredebilirsiniz. At nalı şeklindeki görüntüsüyle Kıbrıs’ta yer alan uğrak mekanlardan biri olan Girne Limanında bir bardak Türk kahvesinin kırk yıl hatırı vardır. Yaz akşamları yabancı ve yerli turistlerle dolup taşan sokaklarda canlı müzik eşliğinde balık restoranlarından yemeğinizi yiyebilir, sevdiklerinizle marinanın keyfini çıkartabilirsiniz. Her yıl yapılan Akdeniz Yat Rallisine ev sahipliği yapan limanda sosyal ve kültürel kimliğinizi de geliştireceksiniz. Girne Limanını gezdikten sonra beş dakika uzaklıktaki Girne çarşısından alışveriş yapabilir sevdiklerinize Kıbrıs hatırası alabilirsiniz.

Marinayı gezerken aynı zamanda gezi yatları ile açılma olanağına da sahipsiniz. Firmaların düzenlediği turlara katılabilir dilerseniz yat kiralayabilirsiniz. Ancak planınızı yaptıktan sonra rezervasyon yaptırmanınzı öneriyoruz. Zira gezi turlarında yaşanan yoğunluklar sizleri programınızdan geride bırakabilir. Firmalar yaklaşık 30 TL ye yat turuna çıkartıyorlar. Ayrıca bu fiyata yemekte dahil. Akdenizin serin suları üzerinde nefis balıklar sunulan turlarda hem gözleriniz hem mideniz şölen yaşayacak.

Kıbrıs Girne Yat Limanı’na Nasıl Gidilir ? 

Adres: Girne Yat Limanı Küpdemir Sk. – Girne / Kıbrıs

Nasıl Gidilir ?: Lekoşa ve Gazimagusa’dan makul ücretlerle kamu ulaşım servisleri bunulmaktadır. Bağımsız seyahat edenler için yollara yeterli işaret tabelaları yerleştirilmiştir. Girne’ye ulaşıldıktan sonra kale kolaylıkla bulunabilir.

Yaklaşık Uzaklık: Lefkoşa’dan 26 km. — Gazimağusa’dan 80 km.

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *