24/7 İletişim +905437872917
Kırklareli İğneada

Kırklareli İğneada

Kırklareli İğneada Nerede ? 

Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında bulunan İğneada, etrafı Longos ormanıyla, güneyi ve batısı da Istıranca (Yıldız ) dağları ile çepeçevre sarılmıştır. Karadeniz’in en batıda Trakya’daki ucu, 20 km uzunluğunda kumsalı, plajı bulunan güneye rakip harika bir tatil ve dinlenme cenneti… Uzun sahilinde yürüyüş yapmak, denize girmek ya da altın tanecikli kumunda güneşlenmek çok keyif vermektedir. Karadeniz’in masmavi deniziyle, Trakya’nın yemyeşil ormanın birleştiği bu cennet mekan doğal güzllikleriyle ve oksijeni bol temiz havasıyla da gelenleri büyülüyor.

İğneada’da Erikli, Mert, Saka, Hamam, Pedina, Ramana ve Sülüklü adında yedi göl vardır.Çeşitli balıkların yaşadığı bu göller koruma altındadır. İğneada ‘da deniz sezonu haziran ayında başlar ve eylül sonuna kadar da sürer. Ancak kışın hafta sonları bile balık ya da yabani hayvan avı için ya da kafa dinlemeye gelenler de olmaktadır. Kuşlar ve yabani hayvanların doğal hayvanat bahçesi olan İğneada ‘da akşamları çır çır böceği sesiyle uyuyup sabahları cıvıl cıvıl kuş sesleriyle uyanırsınız.Karadeniz balıklarının en tazesini en ekonomik fiyata alıp denize karşı oturup yiyebilirsiniz .Ayrıca orman balcılığının yapıldığı bölgeden bal almadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Kırklareli İğneada Konaklama Pansiyon Ve Oteller

Bölgenin en büyük ve lüks oteli İğneada Resort Otel olup sabah akşam açık büfe yemekleri ve denizi ayak altına seren manzaralı terasıyla bölgenin en gözde yeri. Ancak burada sezonda çok fazla pansiyon, ev, oda gibi kalacak yer bulabilirsiniz.

GÜVEN PANSİYON

Denize, çarşıya ve oksijen deposu ormana çok yakın, yeni binamızda hizmetinizdeyiz.

KARACA PANSİYON

Tüm oda ve dairelerde mutfak, tv, buzdolabı, banyo, sıcak su ve balkon, tuvalet bulunmaktadır.

KESİMOĞLU PANSİYON

Evdeki huzuru bizde yaşayın…Our personel would like to serve you with their fluent English and Bulgarian.

MEMİŞ PANSİYON

2+1 apart, 6 kişi yatak kapasiteli dairelerde balkon, 24 saat sıcak su,uydu kanallı TV, buzdolabı, ocak ve bir aile için gerekli tüm eşyalar bulunmaktadır.

UĞUR PANSİYON

Ev sıcaklığında, bahçeli pansiyonumuzda rahat ve huzurlu bir tatil… Pansiyonumuz denize 150 m, çarşıya 100 m mesafededir.

YAĞMUR PANSİYON

5 daire tipi oda Lcd tv, buzdolabı, sıcak su, yeni eşyalar2012 sezonunda hizmetinize başlamıştır.

YAKAMOZ PANSİYON

İğneada’nın tam merkezinde gürültüden uzak, doğanın içerisinde güvenli ve samimi bir ortamda, bulunan pansiyonumuz, 80 yatak kapasiteli, 16 apart daireden oluşmaktadır.

ÇETİN PANSİYON

Daire Tipi 2+1 odalar (8 Daire), Odalarda Buzdolabı, Lcd Ekran televizyon, 24 Saat Sıcak Su, Terasta Mangal ve Şömine Keyfi.

Kırklareli İğneada’ya Kaç Saatte Gidilir ?

Tekirdağ İğneada arası yaklaşık 157 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir.

İstanbul İğneada arası yaklaşık 224 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Ankara İğneada arası yaklaşık 675 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

İzmir İğneada arası yaklaşık 785 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir.

Kırklareli İğneada’ya Nasıl Gidilir ? 

Toplu taşıma: Berk Turizm & Görkey Turizmin otobüsleri günde 4 veya yazın ek seferler ile 6 sefer düzenlemektedir.

İstanbul-İğneada arası Sabah 07:00 – 09:30 – 13:00 – 15:30 da İstanbul’dan kalkıp takriben 5 saat süren bir yolculuktan sonra İğneada’ya ulaşmaktasınız.

Gidiş istikameti; İstanbul – Silivri – Çorlu – Lüleburgaz – Pınarhisar – Demirköy ve İĞNEADA.Dönüş hareket saatleride gidiş ile hemen hemen aynı saatlerdedir. Yazın yoğunluğa göre ek seferler koyularak İğneada – Lüleburgaz – İstanbul (otobandan) arası 4 saat gibi bir sürede ulaşım sağlanmaktadır.

 

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *