24/7 İletişim +905437872917
Kızlarağası Hanı

Kızlarağası Hanı Tanıtımı

İzmir’in Konak ilçesinin en büyük ve en görkemli hanı olan Kızlarağası Hanı, diğer hanlara göre mimari açıdan tek örnektir.

Kızlarağası Hanı Tanıtımı

Kızlarağası Hacı Beşir Aga tarafından yaptırılmıştır ve ilk yapıldığı sırada denize yakınken zaman geçtikçe denizin dolması sonucunda gittikçe uzaklaşmıştır. İnşa kitabesindeki bilgiye göre 1744 yılında yapımı tamamlanmıştır.

Kemeraltı’nın en eski yapılarından olan Kızlarağası Hanı, tarihi özelliğiyle turistlerin alışveriş yaptığı tarihi mekanlar arasındadır. Konak’ın en kalabalık ve en eğlenceli noktası özelliğini de hala kaybetmemiştir. Yolunuz düştüğü sırada kesinlikle avlusunda bir bardak çay içmeyi unutmayın. Yorgunluğunuzu tek bir yudumda atacaksınız. En görülesi yerlerden biri olan Kızlarağası Hanı, değişik dükkanlarıyla sizi kendine bağlayacak.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *