24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesi

Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesi

Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede ? 

Burası yalnızca hayvanat bahçesi değil; aynı zamanda kuş cenneti ve bir botanik park. 1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak. Doğa gezilerini sevenlerin, araştırmacıların, hayvan severlerin ve çevrecilerin yanı sıra okul gezilerinde tüm öğretmen ve öğrencilerin mutlaka görmesi gereken bir yer burası.

İçinde müzeler, hediyelik eşya dükkanı, cafeteryalar, çocuk parkı ve japon bahçesi de bulunan kuş cenneti mutlaka görülmeye değer. Canlıları izleyip, onları fotoğraflarken her bir bölümün önünde bulunan panolardan canlılar hakkında detaylı bilgi de alabiliyorsunuz.

Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Fiyatları

0-4 Yaş: Ücretsiz

5-17 Yaş: 15 TL.

+18 Yaş Üstü: 20 TL.

Fiyat Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015

Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?

Adres: Piri Reis Mh. 41400 Darıca/ Kocaeli

Nasıl Gidilir?: İzmit veya İstanbul yönünden geliyor olun, önce eski adı ile E-5 yeni adı ile D-100 olan karayolunun Bayramoğlu-Darıca Sapağı na ulaşmanız gerekmektedir. Buradan dönüp yolun altında kalan akaryakıt istasyonu ve McDonalds ın güney tarafından geçen yol üzerinden geçip Darıca’ya inen yolun sonundaki 3 yol ağzından sola dönünce 1 km.sonra yolun sağında bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *