24/7 İletişim +90 546 656 35 88
Kocaeli Harikalar Sahili

Kocaeli Harikalar Sahili

Kocaeli Harikalar Sahili

Derince Harikalar Sahili Sanki Harikalar Diyarı gibi Küçük büyük herkesin gidip görmesi gereken bir yer. İstanbul ve bir çok şehre yakın olması da ayrı bir ayrıcalık. İçerisinde gerçek boyutlarında masal kahramanları, büyük havuzlarda çarpışan botlar, uzaktan kumanda ile kontrol edilen yatların kullanılabileceği minik marina, şelaler bulunmaktadır. Ayrıca bu masal dolu, büyülü eğlence dünyasında yel değirmeni, Nuh’un Gemisi, dinazor şeklinde binalarda hizmet veren 3 kafe, mantar ve korsan gemisi şeklinde 2 restoran, küçük mantar evlerde 3 büfe yer almaktadır. İlk fotolarını gördüğünde hadi canım bu kadar da büyük değildir, yanıltıcı resimlerdir diye düşünmüştüm ama gerçekten büyük bir alana yayılmış koca koca cizgi kahramanları arasında kaybolacaksınız. Burası daha öncede SEKA’nın kağıt fabrikasıymış daha sonra fabrika yıkılınca bu alan boş kalmış ve belediye yeniden bina dikmek yerine böylesine güzel bir yer inşa etmişler. Kocaeli belediyesini tebrik etmek lazım.

Kocaeli Harikalar Sahiline Nasıl Gidilir ?

Karayolu İle: Marmara Bölgesi, bölge içinde en yoğun eksen İstanbul – Kocaeli- Adapazarı güzergahıdır. Terminale besınlediye otobüsleri ve minibüsle ulaşmak mümkündür.

Denizyolu İle: Karamürsel – Hereke arasında vapur seferleri düzenlenmekte, Gebze – Eskihisar’dan Yalova-Topçular’ a 24 saat araba vapuru seferleri vardır. Ayrıca İzmit Körfez hattına vapur ulaşımı da sağlanmaktadır.

Demiryolu İle: Kocaeli , İstanbul ve Trakya’yı Anadolu’ya bağlayan demiryolu üzerindedir.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *