24/7 İletişim +905437872917

Kolezyum

Roma Forumu ve Palatine dahil Kolezyum Giriş Bileti,

Aktivite Özellikleri:

Antik Roma Forumu’na gidip tapınak ve pazar yeri kalıntılarını keşfedin

Simge niteliğindeki Kolezyum’a gireceğiniz zaman dilimi için rezervasyon yaptırın

Gün boyunca Antik Roma’nın başlıca noktalarını keşfedin

Romalı gladyatörlerin zafer dolu günlerini Kolezyum’da yeniden yaşayın

Genel Bakış:

Antik Roma’dan kalma alanları Kolezyum, Roma Forumu ve Palatino Tepesi kombine bileti ile keşfedin. İmparatorların, gladyatörlerin ve papazların gölgesindeki Roma İmparatorluğu’nun tarihine tanık olun.

Açıklama:

Roma İmparatorluğu günlerine zaman yolculuğu yapın ve Roma’nın tarihi açıdan en önemli 3 mekanını keşfederken imparatorlar ile gladyatörlerin hayatını yeniden yaşayın.

İlk önce, Roman Forumu’na gidip GetYourGuide kuponunuzu resmi giriş biletiyle değiştirin. Bu mekanın kendisini keşfetmeye başlamadan önce, Kolezyum’a gireceğiniz zaman dilimi için rezervasyon yaptırın. Ana meydanı saran tapınakların kalıntılarını ve pazar yerlerini görün ve şehrin en önemli umumi ve dini binalarını barındıran meşhur Via Sacra’yı gezin.

Biletinize ayrıca “Ebedi Şehri” ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken tarihi Palatino Tepesi’ne giriş imkanı da dahildir. Antik geleneklere göre, burası Roma’nın doğduğu yerdir.

Rezervasyon saatinizde Kolezyum’a girin ve İmparator Vespasian hükümdarlığında temeli atılarak MS 80 yılında oğlu Titus tarafından tamamlanan bu muazzam arenayı hayranlıkla inceleyin. 73.000 izleyiciye ev sahipliği yapabilen bu 4 seviyeli arenada durup etrafınıza bakın ve gladyatörlerle egzotik hayvanlar arasında yapılan vahşi dövüşleri gözünüzde canlandırın.

Dahil Olanlar:

• Kolezyum, Roma Forumu ve Palatino Tepesi için kombine bilet
• 4 EUR rezervasyon ücreti (en fazla 13 kişilik gruplar için)

Dahil Olmayanlar:

• Yeraltı Kolezyumu’na giriş
• Transfer
• Rehberli turlar

Aklınızda Bulunsun:

Keyifli bir ziyaret için:
• GetYourGuide kuponunuzu yazdırın ve Roma Forumu bilet ofisinde resmi giriş biletiyle değiştirin
• Roma Forumu bilet ofisinde Kolezyum’a giriş saatiniz için rezervasyon yaptırın (saat dilimi düzenlemesinde önce gelene öncelik tanınır – programınıza uygun bir saati güvenceye almak için lütfen erken gelin)
• Zamanınızı akıllıca kullanarak Roman Forumu ve Palatino Tepesi’ni ziyaret edin
• Önceden rezervasyon yapılan saat diliminizi kaçırmayacak şekilde Kolezyum’a geçin
• “Biletli Ziyaretçiler” (Ticket Holders) hızlı kulvarını bulun ve güvenlik kontrolleri için sıraya girin

Önemli:
• Mobil cihazlar üzerindeki kuponlar kabul edilmez
• Bu, hızlı giriş bileti değildir
• Mekanlara girmeden önce güvenlik kontrolünden geçmeniz gerekecektir
• Mekanlara sırt çantası, bavul veya büyük çantalarla girilmesine izin verilmez
• İndirimli giriş bileti seçtiyseniz lütfen yanınızda geçerli bir kimlik bulundurun
• Bu tur, tekerlekli sandalye ve bebek arabasıyla erişime uygundur

Hızlı Giriş: Kolezyum ve Roma Yürüyüş Turu

Genel Bakış

Rehber eşliğinde fantastik bir Antik Roma turunun tadını çıkarın ve Kolezyum ile Roma Pazar Alanlarına Hızlı Giriş ayrıcalığını yaşayın. Yaklaşık 3000 yıllık büyüleyici bir tarihi adım adım dünyaca ünlü anıtları ve meydanları gezerken deneyimleyin.
 • Kolezyum, Pantheon ve Roma Pazarı’nı gezin
 • Capitoline Tepesi’ne tırmanın
 • Trevi Pınar’na dilek parası atın
 • Piazza Navona’nın neo-klasik mimarisinin güzelliğine hayran kalın
 • Septimius Severus Kemeri’ni görün ve Vesta Tapınağı’nı ziyaret edin

 

Tanım

Roma’nın muhteşem 3000 yıllık tarihini bu 3 saatlik tur ile keşfedin. Atik Romalıların yaşlı anıtlarından, tarihinin daha yeni zamanlarındaki etkileyici Rönesans döneminden kalma eserlerine kadar her şeyi görün.

Ölümsüz Flavian Amfitiyatrosu Kolezyum’da zaman yolculuğunuza başlayacak ve halkı eğlendirmek amacıyla düzenlenen gladyatör savaşlarının yapıldığı bu muhteşem anıta hayran kalacaksınız.

Roma pazar alanlarını, iş merkezlerini, dini ve politik hayatlarını görüp, batıda Portekiz ve İspanya’nın Atlantik Sahili’nden, doğuda Irak, kuzeyde İskoçya ve güneyde Sahara Çölü’ne kadar uzanan hakimiyeti hakkında bilgi edinin. Harika mimarisiyle birer sanat eseri olan Titus’un Kemeri, Romulus Tapınağı, Antoninus Pius ve Faustina Tapınakları, Vesta Tapınağı, Kutsal Julius Caesar’ın Tapınağı, Septimius Severus’un Kemeri’ni ziyaret edin.

Daha sonra Roma’nın üzerine kurulduğu 7 tepeden en meşhuru olan Capitoline Tepesi’ne yol alın. Roma dünyasının en önemli bölgelerinden biri Jupiter Optimus Maximus Tapınağı’dır. Pantheon’un içine girerek Kadim Roma’nın tüm Tanrılarına ithaf edilmiş tapınağını keşfedin.

Gezinizi, Roma’nın Domitian’ın Roma Stadyumu kalıntılarının üzerine inşa edilmiş en ünlü meydanlarından biri olan neo-klasik Piazza Navona’da tamamlayın.

Dahil Olanlar

 • Kulaklıklar
 • Kolezyum ve Roma Pazar Alanlarına Hızlı Giriş biletleri

Dahil Olmayanlar

 • Kolezyum ve Roma pazarlarına giriş ücreti kişi başı 16 EUR tutar. 18 yaş altındaki ve Roma Pass sahipleri için giriş ücreti sadece 4 EUR tutar.
 • Ulaşım

Aklınızda Bulunsun

 • Kolezyum ve Roma Forumu’na giriş ücretleri tura dahil değildir (lütfen kişi başı 16 EUR ücreti doğrudan rehberinize ödeyin)
 • İngilizce ve İspanyolca turlar Pazartesi ve Cumartesi günleri 14:00’ten itibaren, Pazar günleri ise 10:00’dan itibaren yapılmaktadır.
 • İzlenen rota sebebiyle bu tur, tekerlekli sandalye için uygun değildir
 • Lütfen, emniyet açısından büyük çantalar, sırt çantaları, el arabası vb. eşyalar ile Kolezyum veya Roma Forumu içerisine giremeyeceğinizi unutmayın

Hızlı Giriş: Kolezyum ve Antik Roma Yürüyüş Turu

Aktivite Özellikleri:

Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi’ni uzun kuyruklarda beklemeden görün

Antik Roma’nın ve onun en ünlü imparatorlarının tarihini öğrenin

Roma vatandaşlarının ayak izlerini takip edin ve Via Sacra’yı görün

Jül Sezar’ın mezarını ziyaret edin

Genel Bakış:

Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi yürüyüş turunda Antik Roma’yı keşfedin ve uzman bir rehber eşliğinde popüler cazibe merkezlerine hızlı giriş yapın. Roma İmparatorluğu hakkında bilgi edinin, Jül Sezar’ın mezarını görün ve Via Sacra üzerinde durun.

Açıklama:

Roma’nın en popüler antik cazibe merkezlerinin dışarısındaki uzun kuyrukları geçin ve hızlı girişle Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi’ne ulaşın.

Seçiminizi, size uygun zamana ve kişisel tercihlerinize göre yapın.

Tur, size Roma’nın tarihini ve bazı en kötü şöhretli Roma imparatorlarını tanıtacak olan profesyonel rehberler tarafından yönetilecektir.

Arkeolojik alanlara öncelikli giriş ayrıcalığıyla beraber, rehberi daha iyi dinlemenize yardımcı olması için size kulaklıklar verilecektir. Kolezyum’da dünyanın en ünlü yapıtlarından biri olan görkemli amfitiyatroyu ziyaret edeceksiniz; burası Roma İmparatorluğu tarafından yapılmış en büyük amfitiyatrodur. Bu alanda yapılmış gladyatör dövüşlerini ve kalabalıkların manzarasını hayal edin.

Aynı zamanda, Roma’nın kurulduğu ve imparatorların ve kralların en önemli evlerinin bulunduğu yerleşim noktası olan Palatine Tepesi’ne de gideceksiniz. Roma Forumu’ndan ve Circus Maximus’tan yalnızca adım mesafede olan bu bölge; Roma’daki 7 tepeden en merkezi olanıdır.

Sonsuz Roma’nın tarihine ve efsanelerine kulak verin ve Via Sacra’da durup, Roma vatandaşlarının günlük yaşantılarının nasıl olduğunu öğrenin. Aynı zamanda, imparator Jül Sezar’ın mezarını ziyaret edecek ve tüm Roma hükümetinin ve sosyal yaşamın merkezi olan Roma Forumu harebelerini keşfedeceksiniz.

Dahil Olanlar:

• Palatine Tepesi, Roma Forumu ve Kolezyum’a hızlı giriş biletleri
• Rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için kulaklıklar
• Araçla alma*

*Eğer araçla alma seçeneği seçildiyse

Dahil Olmayanlar:

• Araçla alma*

*Araçla alma seçeneği öğleden sonra işaretlenmediği sürece

Aklınızda Bulunsun:

• Kasım ayından Nisan ayına kadar, Palatine Tepesi ziyareti, Capitol Tepesi ile değiştirilecektir.
• Sabah rehberli tur seçeneği yalnızca Kolezyumu kapsamaktadır. Bu seçenek aynı zamanda, tek başınıza ziyaret etmeniz için Palatine Tepesi ve Roma Forumu biletlerini içerir.
• Lütfen rahat ayakkabılar giyiniz

Roma’da Şehir Gezisi: Antik’in Anıtları

Aktivite Özellikleri:

Hızlı giriş ile Kolezyum’da Roma’nın imparatorların ve gladyatörin izlerini takip edin

Via dei Fori Imperali’ye ait olan tapınaklarını keşfedin

Panteon’u ziyaret edip tepesinde bir açıklık bulunan muazzam kubbesini görün

Piazza Navona’da Bernini eseri çeşmelere ve Borromini imzalı mimariye hayran kalın

Genel Bakış:

Antik ve tarihi simgesel yapıları içeren 3 saatlik yürüyüş turuyla Roma’nın en heyecan verici anıtlarını görün. Antik Panteon’a girin, Piazza Navona’nın Barok tarzdaki tiyatrolarına ve çok daha fazlasına hayran kalın.

Açıklama:

İnanılmaz Roma’yı gezin ve bu sonsuz şehrin anıtları ile tanışın. Tarihin, sanatın ve yapıların geçmişi hakkında daha fazla ilginç ve eğlenceli şey öğrenin.

Dünyaca ünlü Amfitiyatrosunu, Roma’nın anıtlarını ve özellikle Kolezyum’u ziyaret edin. Alevler içinde yandığı halde, yüzyıllar boyunca depremlerden ve hırsızlıklardan nasibini aldığı halde bugünlerde Roma’ya ait olan en muhteşem yapılardan biri olarak sayılır. Burası bir zamanlar gladyatörlerin ve vahşi hayvanların arasında olan savaşma alanıydı veya deniz muharebeleri için bilinen meşhur bir yerdi.

Ardından Forum Romanum adındaki Antik Roma’nın ticari, dini, siyasi ve hukuki merkezine gideceksiniz. Resmi rehberinizin size aktardığı bilgileri dinleyin ve Concordia Tapınağı’nı, Satürn’ün Tapınağı’nı, Vesta’nınkini ve ayrıca Antoninus ve Faustina Tapınakları’nı görün.

Nicola Salvi’nin Barok tarzda denizatı ve deniz kabuğu süslemelerini hayranlıkla izleyin. Olimposlu tanrılara armağan edilen Panteon Tapınağı’na adım atın ve içindeki kubbesine adeta hayran kalın.

Piazza Navona geçmişte İmparator Domitian’ın stadyumuydu ve burada 30.000 seyirci karşısında atletizm oyunları ve yarışmaları düzenlenirdi. Günümüzde ise o bölgede güzel kiliseler ve saraylar görebilirsiniz.

Dahil Olanlar:

• 3 saatlik rehberli tur
• Kulaklık

Dahil Olmayanlar:

• Yiyecekler ve içecekler
• Ulaşım
• Giriş ücretleri

Aklınızda Bulunsun:

• Maksimum katılımcı sayısı 20 kişidir.
• Lütfen rahat ayakkabı giyiniz. Kış mevsiminde yağmurluk/panço veya şemsiye ve yaz mevsiminde güneş şemsiyesi, güneş kremi, su ve gerekirse diğer içecekler getiriniz.

Hızlı Giriş: Kolezyum, Roma Forumu ve Antik Roma Turu

Genel Bakış

Roma imparatorlarının izinden ve Antik Roma’nın vatandaşlarıyla Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Hill kestirme girişiyle 3 saatlik turda yürüyün. Kutsal Yol boyunca bir yürüyüş ile Roma tarihine kendinizi bırakarak sonlandırın.
 • Colosseum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi’ni sadece yarım günde görün.
 • 3 mekana da kestirmeden girme keyfini yaşayın.
 • Palatine Hill, Roma Forumu ve Nero’nun Circus Maximus manzaralarına hayran olun.
 • Uzman rehberinizden Antik Roma’dan getirip yaşattığı öykülerini dinleyin.

Tanım

Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Tepesi’nin yarım günlük yürüyüş turunda Antik Roma’nın büyüleyici dünyasına hızlı giriş ayrıcalığı ile dalın. Bu 3 saatlik rehberli tur, Roma manzarasının tadını çıkarabileceğiniz Colle Oppio tepesinde (Afyon Tepesi) başlayacaktır.

Oradan Kolezyum’a inin ve zaman harcamaktan kaçınarak özel hızlı giriş ile girin. İçeride ise uzman rehberinizden amfitiyatronun kanlı geçmişi, gladyatör hikayeleri, sahte deniz savaşları ve idamları hakkında dikkat çekici bilgiler edineceksiniz.

Konstantin Kemeri’nde kısa bir dinlenmeden sonra Palatine Tepesi’ne doğru yol alın. Burada araba yarışlarının eskiden yapıldığı yer olan Nero’s Circus Maximus’a ve Roma Forumu’nun manzarasına hayran kalın.

Son durağınız Via Sacra veya Kutsal Yol boyunca bir yürüyüş olacaktır. Roma Forumu’na çıkan Kutsal Yol bir zamanlar festivaller ve zafer alayları ile parlıyordu. Turunuzu Jül Sezar’ın yakıldığı sunağı ihtiva eden tapınakta sonlandırın. Buraya Dünya’nın dört bir yanından gelen ziyaretçiler bugün hala çiçekler ve mumlar bırakır.

Dahil Olanlar

 • Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine Hill’e kestirme giriş
 • Rezervasyon ücreti
 • Gerektiğinde kulaklık
 • En fazla 25 kişilik gruplar

Dahil Olmayanlar

 • Bahşişler
 • Otel’den araçla alıp-bırakma

Aklınızda Bulunsun

 • Bu hizmet sabah turu için Palatine Tepesi’nde 13:00 civarında ve öğleden sonra turu için 18:00 civarında biter.
 • Tur hareket saatinden 15 dakika önce buluşma yerinde olmak ziyaretçilerin sorumluluğundadır. Hareket saatinden sonra gelen ziyaretçiler katılamaz ve kaçırılan turlar ya da biletler iade edilmez.
 • Bu tur tepeler, merdivenler dolayısıyla bir miktar yürüyüş içerir ve rahat ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir.
 • Tur operatörü maalesef tekerlekli sandalyeli ya da herhangi bir özel yardım gerektiren konukları ağırlayamıyor ve grup turlarında da puset veya bebek arabalarına izin verilmemektedir.
 • Mekanlardan bazıları veya bir bölümü son dakika değişiklikleri nedeniyle öngörülemeyen kapanışlara tabi olabilir. tabi olabilir. Bu durum gerçekleşirse tur operatörü müşterilerine reklamlarda sunulandan daha uzun bir tur sunmaktan mutluluk duyar.
 • Büyük çantalar, sırt çantaları, bavullara Kolezyum ve Roma Forumu’nda izin verilmez ve bunları saklamak için hiçbir vestiyer yoktur.

Antik Roma: Kolezyum ve Roma Forumu Özel Turu

Aktivite Özellikleri:

Atlı savaş arabaları yarışları ve gladyatör karşılaşmalarının yapıldığı günlere seyahat edin

Uzun sıralarda beklemeden Kolezyum’u görün

Palatine Tepesi’nden Roma Forumu kalıntılarına hayranlıkla bakın

İmparatorluk Forumu’ndan Titus Kemeri’ne, imparatorların ayak izlerini takip edin

Genel Bakış:

3 saatlik Kolezyum ve Roma Forumu özel turuyla Roma Cumhuriyeti günlerine yolculuk edin. Antik Roma günlerini ve etkileyici arenada dehşetli gladyatör savaşlarının yapıldığı zamanları yeniden yaşayın. Tapınak kalıntılarına ve daha fazlasına hayran kalın.

Açıklama:

Roma Cumhuriyeti’nin zafer dolu günlerini hayata döndürmeye yardımcı olan bu özel tur ile Roma’nın görkemli imparatorlarının ve Roma vatandaşlarının yaşamlarını keşfedin.

Otelinizden araçla alındıktan sonra, Roma’nın kötü şöhretli gladyatör karşılaşmalarının yapıldığı muazzam amfitiyatronun kalıntılarını, uzun kuyruklarda beklemeden görmek için Kolezyum’a doğru rehberinizi izleyin. Rehberiniz Roma’nın ürpertici gösterilerinin hikayelerini yeniden anlatırken; teri, kanı ve kalabalıkların kükreyişlerini hissedin. Efsaneye göre, 2766 yıl önce Roma’nın kurulduğu Palatine Tepesi’ne gidin.

Cumhuriyet döneminde tüm politik ve dini yaşamın merkezi olan Roma Forumu’nun kalıntılarını görün. Flavian Sarayı’nda, imparatorların büyük yerleşim kompleksini görecek ve Antik Roma’da atlı savaş arabaları yarışlarının yapıldığı büyüleyici stadyum Maximus Sirki’nden manzaralar seyredeceksiniz.

Dahil Olanlar:

• 3 saatlik özel tur
• Hızlı giriş biletleri

Dahil Olmayanlar:

• Bahşişler (isteğe bağlı)

Aklınızda Bulunsun:

• Lütfen rahat kıyafetler ve yürüyüş ayakkabıları giyin
• Güneşten korunabilmek için küçük bir şemsiye veya şapka getirmek isteyebilirsiniz
• Sıcak yaz aylarında sabah turları tavsiye edilir.

Arkeolojik Roma: Kolezyum, Roma Forumu ve Palatine

Aktivite Özellikleri:

Uzun kuyruklarda beklemeden giriş yapın ve Kolezyum’un muhteşem mimarisine hayran kalın

Roma şehrinin kurulduğu yer olan Palatine Tepesi’ni ziyaret edin

Kutsal Via Sacra’da yürüyün ve görkemli Arch of Constantine’ye hayran olun

Genel Bakış:

Öğleden sonranızda büyüleyici arkeolojik Roma eserlerini keşfederken Roma İmparatorluğu tarihinde bir yolculuğa çıkın. Görkemli Kolezyum’u hayranlıkla seyredin, Via Sacra’da yürüyün, Arch of Constantine’i ziyaret edin ve kutsal Palatine Tepesi’nde durun.

Açıklama:

Roma’da büyüleyici bir arkeolojik tura çıkın ve öğleden sonranızı en heyecan verici bazı arkeolojik kalıntıları keşfederek geçirin.

Antik dünyanın harikalarından biri ve yeryüzündeki en ünlü amfitiyatro olan muhteşem Kolezyum ile başlayın. Kıvrımlı ve dökülen duvarlar boyunca yürürken, bu özel yerin büyüleyici tarihine ve onu çevreleyen efsanelere kulak verin ve bırakın birikimli rehberiniz sizi Roma İmparatorluğu’nun heyecan verici tarihinde bir yolculuğa çıkarsın.

Olağanüstü Arch of Constantine ziyaretiyle birlikte Via Sacra (Kutsal Yol) boyunca tura devam edin ve sonra kutsal Paletine Tepesi’ne doğru yol alın. Bir zamanlar antik Roma krallarının yaşadığı bu kutsal alandaki kalıntıları hayranlıkla seyredin ve sonrasında akşamüstüne dek etkileyici Roma Forumu’na giden yolu keşfedin.

Dahil Olanlar:

• Ulaşım
• Profesyonel tur rehberi
• Kulaklıklar
• Giriş biletleri

Dahil Olmayanlar:

• Otellerden araçla alım hizmeti dahil değildir
• Ekstralar

Aklınızda Bulunsun:

Arkeolojik alanın zemini bozuk olduğu için lütfen rahat ayakkabılar giyin.

3 Saatlik Kolezyum ve Antik Roma Turu

Aktivite Özellikleri:

Roma Forumu’nda İmparator’un ayak izlerini takip edin

Efsanevi Kolezyum’daki muhteşem gladyatör dövüşleri hakkında bilgi edinin

Roma’nın 7 tepesinden en önemlisi olan, Palatine Tepesi’ni ziyaret edin

Roma Forumu’nun merkezi olma özelliği taşıyan Vesta Tapınağı’nı görün

Profesyonel bir tur rehberi ile heyecan verici ve ayrıntılı turun keyfini çıkarın

Antik yerleşim yerlerini ziyaret edin ve küçük bir grupla beraber onların tarihi hakkında bilgi edinin

Genel Bakış:

Kolezyum’un sıralanmış kalabalıkları önündeki kanlı gladyatör dövüşleri, Roma Forumu’nun hareketli siyasi çekişmeleri, Palatine Tepesi’nde Romulus ve Remus arasındaki dramatik kardeşlik mücadelesi: Özgün mekanlarında Roma tarihini deneyimleyin.

Açıklama:

Antik Roma’yı deneyimleyin ve Kolezyum gibi önemli turistik yerlerin ardındaki büyüleyici tarih hakkındaki her şeyi öğrenin. İlk durağınız; Sezar, Augustus ve Nero gibi İmparatorların ayak izlerini takip edeceğiniz Roma Forumu olacak. Titus Kemeri’ne ve Forum’un merkezi olma özelliği taşıyan Vesta Tapınağı’nı hayretle izleyeceksiniz. Buradaki kutsal ateş, Bakire Rahibeler tarafından korunmaktaydı.

Daha sonra, İmparator’un ve Roma halkının gözleri önünde, korkusuz gladyatörlerin hayatları için mücadele ettikleri yeri göreceksiniz. Kolezyum’un içerisini ve dışarısını keşfedin ve bir zamanlar bu güzel amfitiyatroda gerçekleşen gösteriler hakkındaki her şeyi öğrenin. Tur, efsaneye göre Romulus’un, Roma şehrinin kurucusu olan kardeşi Remus’u öldürdüğü Palatine Tepesi’nde son bulacaktır.

Dahil Olanlar:

• Tur rehberi

Dahil Olmayanlar:

• Giriş ücretleri
• Araçla alma

Aklınızda Bulunsun:

Yaz döneminde turlar için önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Turunuza ilişkin tüm detaylarınız ve haritanızı, teyit e-postası ile alacaksınız.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *