24/7 İletişim +905437872917
Konak Meydanı

Konak Meydanı Tanıtımı

İzmir’in Konak ilçesinde bulunuyor Konak Meydanı. İzmir Cumhuriyet Meydanı ve Gündoğdu Meydanı ile birlikte, İzmir’in en önemli üç meydanından biri olma özelliği taşıyor Konak Meydanı. İzmir Saat Kulesi, Konak Yalı Camii, Hükümet Konağı, İzmir Büyükşehir Belediye Binası bu meydanda yer alıyor.

Konak Meydanı Tanıtımı

Konak Meydanı, ülkemizin en büyük meydanlarından biri aynı zamanda. Ortasındaki minik Saat Kulesi ise oldukça estetik bir görüntü katıyor meydana. Çevresinde çok fazla devlet dairesi olması, Konak Meydanı’nın güzelliğine biraz gölge düşürmüyor değil.

Tüm bunların yanı sıra, denizin hemen dibinde yer alması, hatta denize güzel bir bağlantı yolu ile bağlı olması bir kez daha hayranlık uyandırıyor. Yalnız içinizden, ‘keşke şurada bir ağaç gölgesi olsa’ diye de iç geçiriyorsunuz. Ancak her şeye rağmen, gökyüzü ve denizin oluşturduğu mavi dansı izlemek için bile gidilir Konak Meydanı’na.

Eğer yolunuz İzmir’e düşerse, Konak Meydanı’nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *