24/7 İletişim +905437872917
kurban bayrami balkan turu

Kurban Bayramı Balkan Turu

TUR ADI: Kurban Bayramı Balkan Turu

TUR TARİHİ: 04/11 Ekim 2014

TUR SÜRESİ: 7 Gece 8 Gün

DURUM: Kesin Hareketli

KONTENJAN: Müsait

BAŞLANGIÇ TARİHİ:  4 Ekim 2014

BİTİŞ TARİHİ: 11 Ekim 2014

HAREKET NOKTASI: İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali

KATILIM ŞARTI: Kurban Bayramı Balkan Turu için kesin rezervasyon yapmış olmak

 

Kurban Bayramı Balkan Turu

Ücret ve ücrete dahil olan, dahil olmayan hizmetler.

Kurban Bayramı Balkan Turu Ücreti:

Yetişkinler : 699 €

Kurban Bayramı Balkan Turu Ücrete Dahil Hizmetler

 • 6 gece 4* otelde konaklama
 • 1 gece 5* otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Şehirlerarası tüm transferler
 • 7 Akşam yemeği
 • Belgrad, Budva, Kotor, Ohrid yerel rehberlik hizmetleri
 • Tur Boyunca Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • THY TK 1005 Ist-Üsküp, TK1084 Belgrad-Ist ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti

Kurban Bayramı Balkan Turu Otelleri

 • Hotel BG City 4*  Belgrad                                  
 • Hotel Leotar 4* Trebinje
 • Hotel Hollywood 4* Saraybosna                     
 • Hotel Drim 4* Ohrid/Struga
 •  Hotel Gold 4* Uskup
 • Hotel Europe 5* İşkodra

Kurban Bayramı Balkan Turu Detayı

1.Gün İstanbul –üsküp

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 19:25’de Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından yerel rehberimiz eşliğinde Üsküp şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Üsküp turumuzun bitmesi ile Akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele varış ve konaklama.

Kurban Bayramı Balkan Turu Gezi Noktaları: Makedonya Meydanı-Tas Köprü-Büyük İskender HeykeliÜsküp Kalesi-Mustafa Pasa Camii-Murat Pasa Camii-Kurşunlu Han-Bedesten-Saat Kulesi-Yahya Pasa Cami

2.Gün : Üsküp-Kalkandelen-Ohrid

Kahvaltının ardından Kalkandelen’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Kalkandelen’e varis. İlk olarak Avrupa’da çok nadir rastlanacak bir camii olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelenli iki kız kardeşin Osmanlı döneminde yaptırmış olduğu, hem mimari hem tercih edilen renk tonları ile un kazanmış olan bu Camiyi detaylı bir şekilde inceledikten sonra Kanuni vezirlerinden Sersem Ali tarafından yaptırılan Derviş Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Bektaşi Harabati Baba tekkesi olarak bilinen bu tekkemizi ziyaret ediyor işlevleri hakkında bilgi alıyoruz. Halen daha Kalkandelenliler tarafından çok canlı tutulan bu tekke gezimizin ardından Makedonya’nın en önemli Turizm şehirlerinden biri olan Ohrid‘e hareket ediyoruz. Ohrid’e varisimizin ardından şehir turumuza başlıyoruz. Birçok Osmanlı, Bizans, Roma eserlerini göreceğimiz şehir turumuz sonunda otelimize varis, aksam yemeği ve konaklama.

Kurban Bayramı Balkan Turu Gezi Noktaları:  Aziz Kliment Kilisesi-Ayasofya Kilisesi-Anfi Tiyatro-Eski Osmanlı Evleri-Ohrid Gölü- St.Panteleymon Kilisesi-Alaca Cami-Harabati Baba Tekkesi 

3.Gün  Ohrid-Tiran-İşkodra

Kahvaltının ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız yolumuz üstünde bulunan Ohrid’den sonra Makedonya’nın en turistik şehri olan Struga. Muhteşem doğası ve göl manzaralarının en belirgin olduğu bu şirin kentimizi gezdikten sonra Tiran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran’a varıyoruz ve şehir turumuza İskender Bey meydanından başlıyoruz. İskender Bey Meydanını gezdikten sonra Osmanlı Döneminin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey cami’ini ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinden sonra Saat kulesi ve Tiran kalesini de gezip turumuzu sonlandırıyoruz. Ardından Arnavutlukta konaklayacağımız İşkodra şehrine hareket ediyoruz. İşkodra gölünün kenarında bulunan İşkodra şehrine varışımızın ardından otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. 

4.Gün  İşkodra-Budva-Kotor-Trebinje

Kahvaltının ardından Trebinje‘ye doğru yola çıkıyoruz. Ancak Trebinje öncesi Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor‘u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva’ya varisimizin ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağ’dan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor’a hareket ediyoruz. Kotor’a varisimizin ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Tur sonrası Bosna sınırları içinde yer alan Trebinje şehrine hareket. Trebinje’je varışımızla beraber otele yerleşme ve konaklama. 

5.Gün  Trebinje-Mostar-Saraybosna

Kahvaltının ardından otelden çıkışımızı yapıp Saraybosna‘ya doğru yola çıkıyoruz. ilk durağımız Poçitel Türk köyü olacak. Essiz manzaraları ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz koyumuzu geziyoruz. Ardından eski bir Derviş(Alperen Tekkesi) tekkesi olan Blagaj tekkesini ziyaret ediyoruz. Buna Nehrinin kaynağının hemen yani başında olan bu Tekke’yi de geziyoruz. Ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’a varisimizin ardından rehber esliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve ayni anda dillere destan o unlu Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz. Köprünün hemen yanı başında olan müze içinde köprünün savaş yıllarında yıkılış videosunu izliyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Saraybosna‘ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızın ardından Saraybosna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aliya Izzebegovic Kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Cami, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii,  Saat Kulesi, Katolik bas Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Meşhur Kütüphane, İnat Kuça ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize yerleşme ve konaklama.

Kurban Bayramı Balkan Turu Gezi Noktaları:  Konjic Eski Köprüsü-Mostar Köprüsü-Koski Mehmet Paşa Cami-Karagöz Bey Camii-Eski Osmanlı Hamamları ve Hanları-Blagaj Tekkesi- Poçitel Köyü-Ali Paşa Camii ve Poçitel Saat Kulesi 

6.Gün  Saraybosna-Travnik

Kahvaltinin ardindan Travnik’e hareket ediyoruz. Yillarca Osmanli Devletinin Bosna ve Hersekte merkezi konumunda bulunan ve ayni zamanda vezirler şehri olarak bilinen Travnik sehrine varisimizla beraber Travnik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Travnik Kalesi, Plava Voda, Sarane Cami şehir turu sirasnda gorulecek yerler arasindadir. Gezimizin ardindan Saraybosnaya hareket ediyoruz. Saraybosnaya varisimizla beraber Saraybosna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aliya Izzebegovic Kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Cami, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii,  Saat Kulesi, Katolik bas Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Meşhur Kütüphane, İnat Kuça ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Bascarsida serbest zaman. Serbest zaman sonrasi otele transfer ve konaklama. 

7.Gün  Saraybosna-Belgrad

Kahvaltının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Yugoslavaya’ya yıllarca başkentlik yapmış olan ve Balkanların beklide en çok  öneme sahip olan Belgrad’a varışımızla beraber panoramik Belgrad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

8.Gün  Belgrad-Istanbul

Kahvaltının ardından otelde odalarımızı boşaltıyor ve uçak saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz otobüs ile Knez Mihajlova caddesine bırakılıp belirtilen saatte oradan alınıp havaalanına transfer edilebilir. Serbest zamanın ardından Havaalanına transfer. Bilet, Bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından siz değerli konuklarımızı uğurluyoruz ve saat 20:20’de Istanbul ucusu ile Kurban Bayramı Balkan Turu programımızı  noktaliyoruz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *