24/7 İletişim +905437872917
lizbon-yuruyus-turu

Lizbon Eski Şehir: 3-Saatlik Yürüyüş Turu

Genel Bakış:

Lizbon’un tarihini, eski bölgesini kapsayan bir yürüyüş turunda araştırın ve Romalılar, Yahudiler, K. Afrikalı gibi antik uygarlıklar üzerindeki etkisini öğrenin. Alfama’nın tarihi bölgelerini gezin ve Lizbon’un panoramik manzarasını deneyimleyin.

Açıklama:

Lizbon tarihini, Eski Bölgesi ve Alfama’yı kapsayan bu 3 saatlik tur ile deneyimleyin ve Lizbon Katedrali gibi nefes kesen mekanları görün. Gizli kalmış Fado barlarını keşfedin ve efsanevi Birinci Pombal Markiz hakkında ilginç hikayelere kulak verin .

Turumuz Praça do Comércio (Ticaret Merkezi) olarak da bilinen Terreiro do Paço’da başlayacak. Burada ayaklarınızı yerden kesecek olan enfes Kraliyet Sarayı Yolu, hem ticaret merkezidir, hem de 5.000 Yahudinin katledildiği acı dolu bir yoldur. Bugün ise güven ve huzuru simgeleyen mekan, geçmişin kara sayfalarını yırtmışa benziyor.

Yürüdükçe, Lizbon’da 1775 senesinde meydana gelen büyük depremin sebep olduğu değişiklikleri keşfedeceksiniz. Şehri küllerinden var eden ve yenik düşmün halkın yaralarını saran Birinci Pombal Markiz’i tanıyın. Kısa bir moladan sonra şehrin en eski mimari yapılarından biri olan Lizbon Katedrali’ne doğru devam edin.

Ardından Lizbon’un panoramik manzaralarını en güzel teraslarından birinde deneyimleyin. ve akabinde Lizbo’nun en eski bölgelerinden biri olan Alfama’yı keşfedin. Geçmişte balıkçılan tarafından işgal edilen Alfama bugün Lizbon’un eşsiz Fado kültürünün merkezidir. Tablovari labirent sokakları ve küçük meydanları arşınlayın ve yanından geçtiğiniz tarihi mekanların güzelliğinden, Fado’nun kökeni ve mistisizminden sonra kendinizi Alfama’nun en iyi Fado bar ve restoranlarına atın.

Dahil Olanlar:

• Rehber
• Lizbon’da yapabileceklerinize dair öneri ve fikirler

Dahil Olmayanlar:

• Yemek ve içecek
• Bahşişler

Aklınızda Bulunsun:

• Lütfen turun 08.00 – 23.00 arası herhangi bir saatte başlayabileceğini aklınızda bulundurun ve Lisbonhost ile tur saatini ayarlayın

Aktivite Özellikleri:

Lizbon’un tarihini ve antik uygarlıkların modern bir şehirde kültürleri nasıl aynı potata erittiğini öğrenin

Yahudilerin yaşadığı zulmü ve “Yeni Hristiyanları” duyun

Büyük 1755 depremi öncesi ve sonrasındaki Lizbon’a dair hikayeler dinleyin.

Şehrin güzel kiliseleri ve meşhur Lizbon Katedrali’ni ziyaret edin

Alfama’nın eski bölgesini gezin ve Casa dos Bicos (Noktalar Evi) gibi mimari şahserler keşfedin

Şehrin teraslarından panoramik manzaralar yakalayın

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *