24/7 İletişim +905437872917
Lizbon Şehir Turu: Tam Gün

Lizbon Şehir Turu: Tam Gün

Genel Bakış

Bu tam-gün küçük grup turuyla Belém’in meşhur Pastal de Nata örnekleri ile Lizbon’un başlıca görülmeye değer yerlerini keşfedin ve Tagus Nehri üzerindeki tarihi Belém Kulesi’ni görün. Mesih Heykeli’ni, Padrão dos Descobrimentos’u ve daha fazla yeri gezin.Avrupa’nın eski sularla örtülü, en güzel başkentlerinden biri, pastel boyalı evleri ve parlak “azulejos” çinileriyle Lizbon. Bu tam-gün küçük grup turu sırasında, maksimum 8 katılımcıyla 25 farklı atraksiyon göreceksiniz.08.30’da otelden araçla alınacak ve Pastel de Nata olarak da bilinen, dünyaca ünlü Pastel de Belém’in tadına bakmak için Belém bölgesini ziyaret edeceksiniz. Bu tatlı ziyafet sonrasında, Manueline Jeronimos Manastırı’na doğru devam edeceksiniz.1983 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan bu manastır, kentin en göze çarpan yapılarından biri ve manastırın ayıları Portekiz’in bulunduğu ve keşfedildiği büyük günlerin mirası.Portekiz kaşifi Vasco da Gama’nın ve şair Luis de Camões’in mezarlarını ziyaret edecek ve Belém Kulesi ile Padrão dos Descobrimentos’a (Keşifler Anıtı) doğru devam edeceksiniz.Belém Kulesi 1514-1520 yılları arasında, Lizbon’u saldırılardan korumak amacı ile stratejik olarak Tagus Nehri’nin kuzey kıyısına inşa edildi. Kral 1. Manuel döneminin mimari mücevherlerinden biri olan bu yapı, aynı zamanda UNESCO tarafından 1983 yılında tescillenmiştir.Keşifler Anıtı aslen 1941 yılında, Portekiz Dünya Sergisi için, Portekiz’in Keşifler Çağı’nın ana aktörlerini ve dünyanın keşif günlerini anmak için dikildi.Lizbon’un sembollerinden biri olan Mesih Heykeli’ne ulaşmak için geniş 25 de Abril Köprüsü’nden geçin. Heykel, Lizbon Patriği Kardinal Cerejeira’nın, Rio de Janeiro’da bulunan Christ Of Corcovado ziyaretinden ilham alınarak 1934 yılında inşa edildi.Öğle yemeği için mola verin ve öğleden sonra, Lizbon’un en sembolik anıtı olarak kabul edilen, Lizbon ve Portekiz’in tarihinde çok sayıda anın doğumuna tanıklık etmiş olan Moorish Castle of São Jorge’ye (St. George Kalesi) bir turla devam edin.Lizbon’un ve onun inişli çıkışlı tepelerinin, St. Lucia ve Senhora do Monte’den görünümlerine hayran olun. Oradan Lizbon’un merkezindeki en büyük park olan 7. Eduardo Parkı’na devam edin. Bu park 1903 yılında, iki ülke arasındaki dostluk bağlarını pekiştirmek için Lizbon’u ziyaret eden Büyük Britanya Kralı 7. Edward onuruna vaftiz edildi.Akabinde Lizbon şehir turunuz tamamlanacak ve şoförünüz sizi otelinize veya Lizbon’da istediğiniz bir başka adrese bırakacaktır.

Dahil Olanlar

  • Rehber

Dahil Olmayanlar

  • Öğle yemeği
  • Saraylara giriş ücreti

Aklınızda Bulunsun

• Bu tur, en fazla 8 kişilik oturma yerine sahip küçük bir minibüsle yapılan, küçük bir grup turudur. Grubunuz 8 kişiden fazla ise lütfen bildiriniz. Grup indirimleri mevcuttur.

Aktivite Özellikleri

  • Lizbon tam-tur ile Portekiz’in Keşifler Çağını keşfedin
  • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Jeronimos Manastırı ve Belém Kulesi’ni ziyaret edin
  • Portekiz’in en ünlü pastası, Pastel de Belém’i deneyin
  • St. George’un Moorish kalesini turlayın
  • Rio’daki meşhur Corcovado heykelinden ilhamını alan Mesih Meykeli’ne gidin
  • Devasa 25 de Abril Köprüsü’nden geçin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *