24/7 İletişim +905437872917
Londra Kulesi'ne Özel Rehberli Tur

Londra Kulesi’ne Özel Rehberli Tur

Genel Bakış:

2 veya 3 saatlik özel tur ile Londra’nın eski anıtlarından biri olan Londra Kulesi’ni keşfedin. Meşhur kafa kesme ve işkence hikayeleri de dahil olmak üzere, kulenin ürkütücü tarihini dinleyin. Kraliyet Hazinesi’ne ve daha fazlasına bakın.

Açıklama:

Londra Kulesi’ne 2 ya da 3 saatlik bir özel tur ile kulenin ürkütücü tarihini keşfedin. İşkence ve meşhur kafa kesme hikayelerini dinleyin. Kraliyet ailesine ait olan Kraliyet Hazinesi’ni ve daha fazlasını görün.

Her sene parlamento açılışında kraliçe tarafından giyilen imparatorluk tacının da bulunduğu İngiliz monarşisinin paha biçilmez hazinelerine bakma fırsatı elde edin. Dünyanın en büyük renksiz elmas kesimi olduğu düşünülen Sovereign Asası’na (parıldayan elmas) hayran kalın.

1070 ve 1100 yılları arasında Fatih William tarafından inşa edilen, Londra Kulesi’nin en eski parçası olan devasa Beyaz Kule’yi görmeye gidin. Asi vatandaşlar arasında korku yaymak ve yabancı istilacıları caydırmak için tasarlanan Kule, elmas kaplı silah ve zırhlar dahil olmak üzere alışılmadık nesneler ile bir dizi tarihi hazinenin olduğu ilginç bir yerdir.

Kulenin hayvanat bahçesi olarak nasıl kullanıldığını öğrenin ve kraliyet hediyeleri olarak saray mensubu Menagerie’ya sunulan egzotik hayvanların güzel heykellerini görün. Kule tarihinin bu önemli kısmında hayvanların Londra’nın merkezinde nasıl hayatta kaldığını öğrenmek için interaktif ekranlar ile Kraliyet Hayvanları sergisinde yeniden oluşturulan görüntülere bakmak için güzel bir fırsat yakalayın. Son olarak Kule’nin Darphane hikayesinin de bulunduğu sabit Londra Kulesi sergisine gidin. Dış tesisat ve interaktif ekranlar ile Darphane Caddesi halkını yaşımanı izleyin ve İngiltere için paraları üreten bu yerin ne kadar zor şartlarda üretim yaptığını görün.

Darphane müdürü iken Londra’yı kalpazanlardan kurtarmak için uğraşan Isaac Newton’un çabalarını ve I. Edward’ın sikkelerini değiştiren insanları nasıl cezalandırdığı gibi İngiliz tarihinin 6 önemli olayını keşfedin.

Dahil Olanlar:

• Rehber

Dahil Olmayanlar:

• Londra Kulesi Biletleri

Aklınızda Bulunsun:

• Tur öncesinde iletişim bilgilerinizi ve buluşma noktası adresini veriniz.
• Biletinizi önceden rezerve ettirmek istediğiniz takdirde bunu lütfen tur tedarikçisine bildiriniz.

Aktivite Özellikleri:

Eski kısmı da dahil Londra Kulesi’nin antik yerlerini keşfedin

Kraliyet Hazinesi’in paha biçilmez mücevherleri görün

Kraliyet hayvanat bahçesi için tutulan egzotik hayvanlar hakkında bilgi edinin

Londra Kulesi’nin sabit sergisine gidin ve Darphane rolü hakkında bilgi edinin

Isaac Newton gibi ünlü karakterler hakkında hikayeler duyun

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *