24/7 İletişim +905437872917
Londra'da Karındeşen Jack Yürüyüş Turu

Londra’da Karındeşen Jack Yürüyüş Turu

Genel Bakış

Londra tarihindeki en şaşkınlık yaratıcı hikayelerden biri olan Karındeşen Jack’in ayak izlerini takip edin. Bu rehberli tur sizi günümüzde bile gizemini korumaya devam eden çözülmemiş Whitechapel cinayetlerinin derinlerdeki merkez noktalarına götürecek.

Dünya’nın en azılı çözülmemiş katil gizemlerinden birinin efsane ve gerçeklerini keşfedin ve ünlü Karındeşen Jack’in ayak izlerini takip edin. 31 Ağustos 1888’in erken saatlerinde Whitechapel’da karanlık bir sokaktan aşağı yürüyen bir adam, kapıların yanında şekilsiz bir yığın gördü ve merakını gidermek için hedefe doğru gitti. East End hayat kadınlarından birinin öldürülmesi ve cesedinin korkunç keşfiyle birlikte, tarihin en büyük insan avlarından biri bu.

Seri cinayet uzmanları ve amatör dedektifler günümüzde hala Karındeşen Jack olarak bilinen adamın kimliğini saptamak için çalışıyorlar. Bu 90 dakikalık büyüleyici Karındeşen Jack turuyla bir zamanlar Whitechapel’de hüküm süren bu korkunç seri katilden günümüze kalan anıları ve hikayeleri takip edin.

Turunuza Aldgate High Street to Mitre Meydanı’ndan önceki durağınız olan Trader’s Gate’nden; Karındeşen Jack’in sadece 1 değil, 2 kurbanının hayatını sonlandırdığı bu dehşetengiz bölgeden başlayacaksınız. İlerlemeye devam ettiğinizde Goulston Sokağı’na varacaksınız; şüphesiz ki bulunan birçok ipucu sayesinde Karındeşen Jack’in cinayetlerinin dosyasını çözmeye en çok yaklaşılan yer burasıdır. Hanbury Sokağı’na varmadan önce Anne Chapman’ın korkunç bir şekilde parçalanan cesedinin bulunduğu yer olan Commercial Sokağı’ndan geçin.

Karındeşen Jack’in Whitechapel cinayetleri Viktoryan dönemlerinde olduğu gibi günümüzde de akıl almaz bulunuyor ve tartışılmaya devam ediyor. Karındeşen Jack kendi çağında kimliğini saklamayı başarmış ve halen gizemini korumaktadır. Bu unutulmaz yürüyüş turunda Karındeşen Jack’in kim olabileceğini keşfedin ve bu efsanenin arkasındaki gerçekleri hikayelerden ayırmaya yaklaşmaya başlayın

Dahil Olanlar

  • Rehberli tur

Dahil Olmayanlar

  • Bahşişler
  • Yiyecekler ve içecekler
  • Mekanlara giriş ücretleri

Buluşma noktası

Rehberinizle Trader’s Gate Souvenir Shop, 35 Tower Hill, London EC3 adresinde buluşun. Oraya varmak için Tower Hill İstasyonu’ndan çıkın ve sağdaki merdivenlerden aşağı inin. Varış noktası merdivenlerin sağ tarafıdır. En yakın metro istasyonu: Tower Hill İstasyou (District ve Circle hattı).

Aktivite Özellikleri

  • Londra’nın en azılı seri katillerinden biri olan Karındeşen Jack’in ayak izlerini takip edin
  • Karındeşen Jack’in korkunç cinayetlerini işlediği Londra’nın East End bölgesindeki yerleri ziyaret edin
  • Dünya’nın en uzun süren cinayet gizemlerinden biri hakkında daha fazla şey öğrenin
  • Londra’yı başka bir açıdan görün
  • Rehberinizden Karındeşen Jack’ın korkunç suçlarını işlediği yerler hakkında hikayeler dinleyin

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *