24/7 İletişim +905437872917

Macaristan Parlamento Binası: 45 Dakikalık Rehberli Tur

Dünyanın üçüncü büyük parlamento binası olan Macaristan Parlamentosu rehberli turuna katılın. Bu popüler turda; muhteşem tonozlu salon, zengin dekorasyona sahip merkez merdiven, Macaristan Kraliyet Mücevherleri ve Kutsal Macaristan Tacı’na hayran kalın.

Macaristan Parlamento Binası: 45 Dakikalık Rehberli Tur

Öne çıkanlar
  • Dünyanın üçüncü büyük parlamento binasında rehberli bir turun keyfini çıkarın
  • Muhteşem merkez merdivenlere ve harika tonozlu salona hayran kalın
  • Macaristan Kraliyet Mücevherleri ve Kutsal Macaristan Tacı’nı görün
Tam açıklama
Bu 45 dakikalık rehberli turda, Budapeşte’deki muhteşem Parlamento Binası’nın iç kısımlarını ziyaret edeceksiniz. Neogotik mimari tarzda inşa edilmiş olan bina, dünyanın üçüncü büyük parlamento binasıdır.

Bina, Westminster Sarayı’ndan esinlenen ünlü Macar mimar Imre Steindl tarafından tasarlandı. Tuna Nehri’nin Pest tarafında, Zincir Köprü’den Margaret Köprüsü’ne kadar uzanan yapının toplam uzunluğu 268 metredir.

Rehberiniz size muhteşem oturum odasını, zengin bir şekilde dekore edilmiş merkez merdivenleri ve büyük tonozlu salonu gösterecek. Macaristan Kraliyet Mücevherleri ve Kutsal Macaristan Tacı’nın bulunduğu kubbe odayı da ziyaret etme fırsatı bulacaksınız.

Neler dahil?
  • Parlamento binasına giriş ücreti
  • Canlı tur rehberi

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *