24/7 İletişim +905437872917

‘Marmara depremine 30 yıl

Marmara Bölgesi’nde 2045 yılından önce deprem olasılığı olmadığını iddia eden eden İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul’da ise 7.5 şiddetinde bir deprem için 500 yıl geçmesi gerektiğini söyledi.

İHA’da yer alan habere göre Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde konuşan Prof. Dr. Ercan, İstanbul ve Bursa’da deprem konusunun abartıldığını savundu. Ercan şöyle konuştu:

İSTANBUL 6.4’LE ATLATIR

“İstanbul’da bir deprem üretecek kadar gergin fay hattı yok. 1999’daki 7.5 büyüklüğündeki depremle gerginliğini büyük oranda attı. Aynı şiddette bir depremin tekrar meydana gelmesi için 500 yıl geçmesi gerekiyor. Bunu daha küçük depremlerle atlatacak. İstanbul önünde 6.4 ve Tekirdağ önünde 7.1 depremle bunu atlatacaktır. Ama bu depremlerin de 2045 yılından önce olması benim için şaşırtıcı olur.” 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *