24/7 İletişim +905437872917
Merinos Parkı

Merinos Parkı Tanıtımı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Merinos Parkı, adeta şehrin oksijen deposudur. Kültürpark’tan sonra şehrin en büyük parkı olan Merinos, 252 bin 500 metrekarelik bir yeşil alanda kurulmuştur. İçerisinde 81 çeşit 2500 ağaç bulunmaktadır. Aynı zamanda 11.600 bitki ile bir suni gölet ve süs havuzu vardır.

Merinos Parkı Tanıtımı

Merinos Parkı’nda 1000 araç kapasiteli kapalı otopark, kafeterya, restoran, 2 kilometre yürüyüş yolu, 3 kilometre koşu yolu, çocuk oyun alanları ve 5 kilometre bisiklet yolu mevcuttur. Bursa’ta tatil için gitmeyi planlıyorsanız Merinos Parkı’na mutlaka uğramalısınız. Tam bir cazibe merkezi olan park, turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. İç ferahlatan ve huzur veren bir alan olan Merinos Parkı, keyifli vakitlerin habercisidir. Parkı ziyaret edeceğiniz gibi; Botanik Park’ı, Ayvaini Mağarası’nı ve Ağlayan Çınar’ı görmeyi sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *