24/7 İletişim +905437872917
Muğla Fethiye Saklıkent

Muğla Fethiye Saklıkent

Muğla Fethiye Saklıkent Nerede ?

Fethiye Saklıkente yada Saklı Kent mi yazmalıyım bilemedim, Bu yer 15 yıl önce bir keçi çobanı tarafından bulunmuş ve 49 yıllığına hükümetten kiralanmıştır. Şimdi bu çoban Saklıkent’teki cafe-restoranı işletmektedir. Saklıkent, 14 kilometre içeriye giden devasa bir vadi ve kanyondur. İki dağ arasında inanılmayacak kadar dar ve yüksektir. Eğer kanyonun içindeki güzellikleri görmek istiyorsanız, buz gibi soğuk suların içinden yürüyerek ırmağın diğer tarafına geçmek zorundasınız.

Muğla Fethiye Saklıkent Yeme-İçme Yerleri

Yol üzerinde çokça yerel ve kişisel restaurant mevcut eğer sabreder de saklıkent de yemek isterseniz Fiyatlar 10 ila 15TL. Arası değişmektedir.

Muğla Fethiye Saklıkent’e Nasıl Gidilir ?

Nerede: Fethiye’ye 40km uzakta bulunan kayadibi köyü yakınlarındaki saklıkent gerçek bir doğa harikasıdır. Aşağıdaki krokimizede göz geçirebilirsiniz.

Toplu taşıma Aracı ile: Saklıkente ulaşmak için otogarın önünden hareket eden saklıkent fethiye dolmuşlarıyla, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşım ortalama 1 saat sürüyor. Eğer araç kiralamayacaksanız Turla gitmenizi tavsiye ederim. Buda kişi başı 50 ila 70TL. arası değişmektedir.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *