24/7 İletişim +905437872917
Muğla Şelale Yaka Park Restaurant

Muğla Şelale Yaka Park Restaurant

Muğla Şelale Yaka Park Restaurant Nerede ? 

Fethiye Saklıkent ve Tlos üçgenin son uğrak noktası olan Yaka Köyü’nde faaliyet gösteren Şelale Yaka Park Restaurant’ta bulunan ve dağdan gelen doğal kaynak suyunun doldurduğu buz gibi suda 15 dakika durana yemek ve içecek bedava.  Yaka Köyü’nde uzun yıllardan buyana hizmet veren ve yerli ve yabancı tatilcilerinin adeta uğrak yeri haline gelen Yaka Köyü Şelale Yakapark Restaurant’ın bahçesinde bulunan ve dağdan gelen doğal kaynak suyunun doldurduğu buz gibi su dolu havuza müşteriler serinlemek için giriyorlar.

Ancak şöyle bir şey var ki; suyun oldukça soğuk olmasından dolayı turistlerin ve vatandaşların havuza girmeleri ile çıkmaları bir oluyor. Olay böyle olunca da durumu farklılaştırmak isteyen işletme yetkilileri havuza giren vatandaşlar arasında yarışma yaparak buz gibi su ile dolu olan havuzda 5 dakika kalana içecek, 10 dakika kalana gözleme ve ayran, 15 dakika kalana yemek ve içecek, 30 dakika kalana ise gün boyu yeme içmeyi ücretsiz veriyor. Özellikle tatil için Fethiye’ye gelen ve Fethiye’de her gün düzenlenen Jeep Safari turlarına katılarak Fethiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu yerleri gezen tatilcilerin uğrak yeri haline gelmiş burası, olay böyle olunca da bizimde tanıtım alanlarımızda yerini alıyor.

Muğla Şelale Yaka Park Restaurant’da Ne Yenir?

Şelale Yaka Park’ta yöresel yemeklerden her türlüsü ikram edilir veya her gün sunulan açık büfe çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Yöresel yemeklerden biri de saç böreği ve saç ekmeğidir.

Açık Büfe: 10-15Tl. — Ana Yemekler: 10 – 25Tl. Arasında değişmektedir.

Muğla Şelale Yaka Park Restaurant’a Nasıl Gidilir ? 

Açık Adres: Yaka Köyü Fethiye Muğla

 

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *