24/7 İletişim +905437872917
müze köşk

Müze Köşk Tanıtımı

Ankara-Çankaya’daki Müze Köşk, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hem dinlenme hem de çalışma yeri olarak hediye edilmiştir.

Müze Köşk Tanıtımı

1921’de Atatürk’e hediye edilen Müze Köşk, ağaçlar arasında Ankara’ya hakim bir terasa sahipti. Mustafa Kemal Atatürk’ün Latife Hanım’la evlenmesinin ardından köşkü büyütme çalışmalarına başlanmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılan bu köşkün dışı kadar içi de görkemlidir. Ankara gezinize ekleyeceğiniz Müze Köşk; rüzgarlık ve giriş holü, yeşil salon, yemek salonu ve radyo-sigara salonu, elçi kabul salonu, üst kat hol, kütüphane, çalışma odası, yatak odası, banyo, misafir yatak odası ve sergi salonundan oluşmaktadır. Her bölüm ayrı bir güzelliğe sahip olan Atatürk Müze Köşkü’ne kurumsal ziyaretler için başvuru formu doldurulması gerekiyor. Bireysel ziyaretler içinse cumartesi ve pazar günleri 13:00-16:00 saatleri arasında 5 numaralı kapıdan giriş yapılmaktadır.

Köşkün özellikle sergi salonunda Atatürk’ün yaşamın ait belgeler, kullandığı eşyalar bulunmaktadır. Yıllar geçtikçe önemi artan eşyalara şahit olmak Atatürk’e bir adım daha yaklaştıracaktır sizleri. Bu arada Ankara gezinizde Anıtkabir’i, Gavur Kalesi’ni, Gölbaşı’nı ve Atakule’yi ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *