24/7 İletişim +905437872917

Öğle Yemeği ile Danube Bend & Szentendre: Budapeşte’den Günlük Tur

Esztergom, Macaristan en büyük bazilika ve Visegrád eski kraliyet konutunda Katolik Kilisesinin kalpten, Blue Danube tur ve tarihi yerleri ziyaret geri zaman içinde bir macera almak.

Öğle Yemeği ile Danube Bend & Szentendre: Budapeşte’den Günlük Tur

Öne çıkanlar
  • Visegrad ve Szentendre gibi küçük kasabalarda yolculuk ederken Macaristan tarihi hakkında bilgi edinin
  • Macaristan, Esztergom’daki en büyük bazilikayı ziyaret edin
  • Resmi Kraliyet Sarayı’nın 750 yıllık taşlarına yürüyün
  • Tuna Vadisi’nin panoramik manzarasının tadını çıkarın
Tam açıklama
Güçlü Tuna’nın bu tam günlük turu, tarihi doğa ile birleştirmek isteyenler ve Macaristan’daki en güzel kırsal alanların bazılarının tadını çıkarmak isteyenler için idealdir. Rehberiniz Macar yaşamının canlı bir anlatımını sunarken tarihi anıtları ve sanat anıtlarını göreceksiniz.

Tuna Vadisi’nin muhteşem manzarasının keyfini çıkarırken, Orta Çağ’da yaşam hakkında bilgi edinebileceğiniz 750 yıllık Kraliyet Rezidansını Visegrád’da ziyaret edeceksiniz.

Budapeşte’nin kuzey kapısı olan Esztergom’da, ülkedeki en büyük katedralde duraklayacaksınız ve Slovakya’ya doğru suya bakarken ünlü kardinallerin mezar yerlerini göreceksiniz. Karşı taraftan çarpıcı manzarayı görmek için nehri ve sınırı geçerek Slovakya’ya geçin.

Tuna Nehri’nin Pilis Dağları ile birleştiği barok bir şehir olan Szentendre’deki bir sanatçı köyünde duracaksınız. Büyülü atmosferi emmek ve nehrin panoramik manzarasını yakalamak için dar sokaklarda dolaşın.

Binaların ve insanların badem ezmesinden yapılmış dünyaca ünlü Margit Kovács Seramik Müzesi veya Şekerleme Müzesi gibi bazı müzelerini ziyaret etmek için vaktiniz olacak.

Budapeşte’ye dönüş yolculuğundan önce tercih ederseniz köyün mağazalarına göz atın. Mayıs ayından eylül ayına kadar seyahat edin; bu, şehir merkezine geri dönmenin uygun bir yolu olan sihirli bir tekne gezisinde olacak. Turun son durağı Szentendre’den Budapeşte’ye dönüş yolculuğu, salıdan pazara, mayıs ayının başından eylül ayının sonuna kadar bir Tuna teknesinde. Temmuz ve Ağustos aylarında, tekne pazartesi günleri de dolaşıyor.

Neler dahil?
  • Almak
  • Kılavuz
  • Öğle Yemeği (karşılama içkisi ve suyla 3 servisli menü)

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *