24/7 İletişim +905437872917
orta-avrupa-turu

Orta Avrupa Turu

Orta Avrupa Turu 2016, İtalya dahil olmak üzere Orta Avrupa ülkeleri ve şehir gezilerini kapsayan 10 gün 9 gece tur programı. Orta Avrupa Turu tarihler ve açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

Orta Avrupa Turu

GEZİLECEK ŞEHİRLER: 

BARİ, ROMA, FLORSANSA, VENEDİK, ZAGREB, BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA, VİYANA, PRAG, BELGRAD

İsmi beyaz şehir anlamına gelen kültür ve spor başkenti; Belgrad

Adriyatik denizinde harika bir serüven; Bari’ye yolculuk…

Veneto bölgesinin kalbi, bir tabloyu andıran benzersiz manzaraları ve uçsuz kanalları ile; Venedik

Arno Nehri üzerinde 13.yy’dan kalma bir eser, küçük dükkanları ve seyre doyulmayan manzarası ile; Ponte Vecchio Köprüsü...

Gotik ve Romanesk mimarisinin eşsiz birleşimi ile 13.yy’dan beri şehrin gururu olan Floransa Katedrali

Orta Avrupa’nın incisi, tarih kokan sokakları ve rüya güzellikleri ile; Prag ve Bohemya

Masalsı mimarisiyle dünyaca ünlü ortaçağ şehri CeskyKrumlov

Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehri; Bratislava

Orta Avrupa Turu

TUR TARİHİ: 01/07/2016 hareketli

TUR ÜCRETİ: 599 €

Ulaşım Bilgileri:

20:00 de İstanbul’dan hareketle gece yolculuğu ile Tekirdağ üzerinden Yunanistan sınır kapısı olan İpsala’ya doğru hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

  • 3*otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
  • TATİLBUS profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Rehber masrafları (konaklama vs.)
  • Tatilbus araçları ile ulaşım
  • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Schengen vize ücreti (120 Euro)
  • Özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)
  • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Tüm öğle/akşam yemekleri ve içecekler
  • Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Orta Avrupa Turu Detayı

9 Gece 10 Gün (7 Gece Otel Konaklama)

İSTANBUL – IGOUMENITSA

20:00 de İstanbul’dan hareketle gece yolculuğu ile Tekirdağ üzerinden Yunanistan sınır kapısı olan İpsala’ya doğru hareket ediyoruz.

Sabah 06:00 civarı Kavala’ya varış. Kavala`ya varışımız ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyilerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip Orta Avrupa Turu‘na panoramik şehir turumuzla başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk‘ün evini ziyaret ettikten sonra Igoumenitsa’ya varacağız. Varışımız ile birlikte Feribot ile Bari’ye hareket. Geceleme Feribotta.

IGOUMENITSA – BARİ– ROMA

Sabah Bari’ye varışımız ile birlikte Roma’ya hareket. Varışımız ile birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (FontanadiTrevi) ve İspanyol Merdivenleri (PiazzadiSpagna) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonrasında otelimize transfer ve konaklama.

ROMA – FLORSANSA – VENEDİK

Sabah otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Orta Avrupa Turu programımıza yapacağımız panoramik Floransa şehir turuyla devam edeceğiz. Arno Nehri, PonteVecchio köprüsü, San GiovanniBattista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Venedik’e hareket otelimize yerleşme ve konaklama.

VENEDİK – ZAGREB

Otelimizde alınan kahvaltının ardından Orta Avrupa Turu programımıza devam ederek güne Venedik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Aziz Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Venedik’in eşsiz kanalları ve sokakları arasında yapılan romantik gezilerin sonrasında Zagreb’e hareket. 19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Mirogoj Park Mezarlığı, Zagreb Katedrali, Dolac Pazarı, Zagreb’in sembolü St. Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, St. Catherine Kilisesi’ni göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme.

ZAGREB – BUDAPEŞTE

Otelimizde alınan kahvaltının ardından Orta Avrupa Turu programımıza devam etmek için Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turumuzda Kahramanlar Meydanı, Opera, Eski Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında serbest zaman otelimize transfer ve geceleme.

BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA – VİYANA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya hareket. Orta Avrupa Turu programımız Slovakya ile devam edecek. Güzergâhımız üzerinde Slovakya’nın başkenti Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya‘ya hem de Macaristan‘a sınırdır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina bulunuyor. Gezi sonrası Viyana’ya hareket ve varış ile birlikte panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve konaklama.

VİYANA – CESKY KRUMLOV – PRAG

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Prag’a hareket. Güzergâhımız üzerinde Cesky Krumlov turu. Gezimizde masalsı mimarisiyle dünyaca ünlü ortaçağ şehri Cesky Krumlov’u ziyaret ediyoruz. Gezi ardından Prag’a varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Orta Avrupa Turu bugünlük programı sonrasında otelimize transfer ve konaklama.

PRAG – BELGRAD

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Orta Avrupa’nın seyri keyifli yollarından Belgrad’a hareket. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşme ve konaklama.

BELGRAD – İSTANBUL

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’da turumuza başlıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan‘ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) Çeşmesi’ni göreceğiz. Devamında ise, Fikirbayır, Stambol Kapısı, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Cumhuriyet meydanı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun arından İstanbul’a hareket. Varışımız ile birlikte turumuzun sonu.

Roma Gezisi
Roma Turu
Prag Gezisi
Prag Turu

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *