24/7 İletişim +905437872917
orta-avrupa-turu-canakkale

Orta Avrupa Turu

Orta Avrupa Turu; Çanakkale ve İstanbul hareketli olarak otobüsle Orta Avrupa Turu, Kavala, Selanik, Napoli, Roma, Vatikan, Pisa, Viyana, Prag, Budapeşte gezileri. Çanakkale çıkışlı avrupa turu

Orta Avrupa Turu

Tur Adı: Otobüsle Orta Avrupa Turu
Tur Tarihi: 27 Haziran 2015
Tur Süresi: 9 Gün

Orta Avrupa Tur Programı

1.GÜN (İSTANBUL – KAVALA – SELANİK – İGOUEMENİTSA):
27 Haziran – 6 Temmuz

Öğle saatlerinde Çanakkale‘den tarifeli otobüs seferleri ile İstanbul‘a transfer. Gece İstanbul’dan hareketle İpsala Gümrük kapısına doğru yol alıyoruz. Sabah Kavala’ ya varış, kahvaltı molası, Selanik’e hareket. Atatürk’ün evi gezilmesi, Beyaz kule ve İzmir Kordonun birebir aynısı kordon gezisi ve İgouemenitsa’ yahareket. Feribot ile Bari’ye geçiş. Feribotta koltukta seyahat. (Feribotlar devasa boyutlarda olup, içinde restaurant, bar, cafe, casino, alış-veriş mağazaları bulunmaktadır.) Midilli Feribot Seferleri

2.GÜN(POMPEi – NAPOLİ – ROMA):

Sabah erken saatlerde Bari’ye varıyoruz ve Pompei’ye doğru harekete geçiyoruz. Roma İmparatorluğu’nun en büyük ticaret liman kenti Pompei Agorası, tiyatrosuve tapınakları ile yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, rehberimiz eşliğinde gezerken bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi olacaktır. Pompei gezimizin ardından yaklaşık yarım saat sürecek bir yolculuktan sonra Sophia Loren’ in kenti Napoli’ ye ulaşıyoruz . Napoli şehir turunda; Pozilipo, Mergellina, Plebiscito Meydanı, TriesteTirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde Roma’ ya hareket. Geceleme Roma otelimizde.

3.GÜN(ROMA – VATİKAN – PİSA):

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra tam gün Vatikan ve Roma turuna başlıyoruz. Vatikan’da dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo da Vinci ve Michelangelo’nunşaheserlerini gördükten sonra San Pietromeydanını geziyoruz. Vatikan gezimizin ardından panoramik Roma gezimize başlıyoruz. Bu turumuzda ilk önce Roma’nınsimgelerinden Colesseum’u, Venezia Meydanı’ndan sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na kadar yürüyoruz. Romaturumuzun ardından Pisa’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Küçük olan bu şehirde görmemiz gereken herşey bir yerde, Mucizeler Meydanın’ da. Piazza del Duomo, Katedral, Pisa Kulesi (Leaning Tower), Baptistry, Palazzo dei Cavalieri Pisa’ da görülecekler arasında. Turumuzu tamamladıktan sonra Floransa’ya hareket ediyoruz. Geceleme Floransa’da otelimizde.

4.GÜN(FLORANSA – VENEDİK):

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Floransa‘ya hareket. Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Dileyenler tarih kokan bu şehirde İtalyan mutfağının nefis lezzetlerinden tadabilir, hediyelik eşya alabilirler. Ardından rehberimizin belirlediği saatte toplanıp Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Vapuretto ile şehre ulaşım ardından Venedik şehir turu. San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan Ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turubitiminde arzu eden misafirlerimiz gondol turuna, şehrin dar sokaklarında tarihi hissedebilir, kaliteli restaurantlarında zaman geçirebilirler. Rehberimizin belirlediği saatte toparlanıp Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otobüste.

5.GÜN(VİYANA – PRAG):

Sabah Viyana’ya varış sonrasında panoramik şehir turumu ile günümüze başlıyoruz. Stephansplatz Meydanı ve Kilisesinin ziyareti, Kapusen Kilisesi, Holfburg Kraliyet Sarayı, Ulusal Kütüphane, Salm Heykeli, Ulusal Tiyatro Parlamento Binası ve Viyana Belediye Sarayını ziyaret sonrasında alış-veriş için serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte toplanıp Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a doğru hareket ediyoruz. Geceleme Prag’da otelimizde.

6.GÜN(PRAG):

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra tam gün Prag turuna başlıyoruz. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Baroközellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelininbulunduğu Charles Köprüsü, Old Town Square, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasında. Serbest zaman ve rehberimizin belirlediği saatte toplanıp Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz. Geceleme otobüste.

7.GÜN(BUDAPEŞTE):

Budapeşte’ye varışımızın ardından şehir turu. Bu turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman ve rehberimizin belirlediği saatte toplanıp konaklama için otele yerleşme.

8.GÜN(BELGRAD – SOFYA):

Sabah otelde kahvaltımızın ardından hareket ile Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Varışımızla birlikte yapacağımız Belgrad şehir turumuzda; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman ve belirnen saatte toparlanıp Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Sofya’ya varışımızın ardından otele yerleşme.

9.GÜN(SOFYA – İSTANBUL):

Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya – Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya Başı Camiisini ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası belirlenen saatte toplanıpİstanbul’a doğru yol alıyoruz. Gümrük işlemleri sonrası Türkiye sınırlarından geçip İstanbul’a varış ve tarifeli otobüs seferleri ile Çanakkale’ye hareket.

Tur ücretine dâhil olan hizmetlerimiz;

*Otobüs ile ulaşım
*3-4* otellerde oda + kahvaltı konaklama.
*Profesyonel koordine ve organizasyon ekibi+ rehberlik.
*Araç içi su, çay, kahve ikramı.
*Belirtilen noktalardaki, panoramik şehir turları.
*Avrupa şehirlerinde kişi başı ödenen city tax’lar.(şehir vergisi – ayakbastı parası)

Tur ücretine dâhil olmayan hizmetlerimiz;

· Otobüs dışında kalan ulaşım araçları. Kişisel harcamalar.
· Tekne turları vb.
· Öğle ve akşam yemekleri.
· Schengen vize ücreti 135 € (yeşil pasaportlar vizeden muaftır.)
· 15 tl yurt dışı çıkış harcı.
· Müze giriş ücretleri (avrupadaki müzelerde genelde 18 yaş altı ücretsizdir)

Önemli Hatırlatmalar ;
– Turumuz minimum 40 kişi katılımı ile gerçekleşir.
– Tur liderimiz, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
– Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, pil, yağmurluk ve yedek memory bulundurulmasını ve güler yüzünüzü yanınıza almanızı hatırlatırız.
– Yolculuk için yastık-polar getirmenizi tavsiye ederiz. Bavullarınız taşınabilir tek parça olmasına özen gösteriniz.
– Verilen serbest zamanlar asla kişisel olarak hareket etme ya da bağımsız gezilere katılma manasına gelmez, her öğrenci gruptan ayrı olduğu zamanlarda(izin verilirse), nereye gideceğini, kiminle olacağını dönüş ya da buluşma saatini muhakkak belirtmelidir.
– Grup lideri, öğretmeniniz ve arkadaşlarınızın cep telefonlarını, cep telefonunuzun şarjı bitme ihtimaline karşı mutlaka not edip, gezi süresince yanınızda bulundurunuz.

Bir cevap yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *